Radiowa Trójka nadaje publicystykę ze studia M3 [ZDJĘCIA]

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Radiowa Trójka zmienia aranżację swoich audycji publicystycznych. Programy prowadzone przez Renatę Grochal zmienią swoje miejsce.

Chodzi o audycje „Bez uników” i „Śniadanie w Trójce”.  Nowe studio zadebiutowało w drugim z wymienionych programów w sobotę, 27 kwietnia. Pierwsza z tych audycji do tej pory była nadawana w studiu M2.

Bardzo cieszę się z tego, że oprócz sobotniego „Śniadania w Trójce” także moje codzienne rozmowy „Bez Uników”, emitowane od poniedziałku do piątku, przeniosą się w najbliższym czasie do odnowionego studia M3. W czasach, gdy przestajemy słuchać radia już tylko w tradycyjnych odbiornikach, chcemy otworzyć się na nowych odbiorców, ludzi młodych, którzy wiedzę o świecie czerpią w dużej mierze z internetu. To m.in. ich chcemy zachęcić nie tylko do słuchania, ale i oglądania pogłębionych rozmów na najważniejsze polityczne tematy na YouTube, Facebooku Trójki i stronie internetowej naszego radia. Czasem nawet najbardziej wytrawny mówca nie odda słowem tego, co może pokazać obraz, i nawet najsprytniejszy polityk nie ukryje tego, co widać na wizji mówi Renata Grochal.

fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Co zmieniono w studiu M3?

Celem remontu technologicznego studia M3 było przystosowanie go do produkcji wizyjnych, przy równoczesnym zachowaniu radiowego charakteru obiektu. W studiu zbudowano scenografię wizyjną, systemy oświetlenia wizyjnego i oświetlenia scenograficznego. Obiekt wyposażono w systemy kamer wizyjnych i mikrofonów studyjnych. Tło elementów scenograficznych stanowią ścienne elementy akustyczne, dźwiękochłonne, typowe dla studia radiowego. Rozwiązanie to pozwoliło dostosować akustykę studia do pracy z wieloma mikrofonami przeznaczonymi dla dziennikarzy prowadzących i gości. Osiągnięto zaprojektowany efekt scenograficzny przy równoczesnej poprawie akustyki, co było jednym z podstawowych założeń remontu.

W ostatnich tygodniach nasze zacne i zasłużone studio M3 przeszło niezwykłą przemianę. Zachowując wszelkie walory studia radiowego, pozwalającego rejestrować najwyższej jakości dźwięk, zostało wyremontowane zgodnie z potrzebami studia, umożliwiającego realizację programów w formacie video. Zapraszamy do słuchania i oglądania – dodaje Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki.

fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Śniadanie w Trójce – o audycji

Audycja „Śniadanie w Trójce” jest w Programie Trzecim Polskiego Radia od 2006 roku co sobotę o 9:05. W programie goszczą przedstawiciele koalicji rządzącej, opozycji i prezydenta RP. Do lutego 2024 roku program prowadziła Beata Michniewicz, a po jej zwolnieniu z Trójki w marcu zastąpiła ją Sylwia Majcher. Od kwietnia 2024 roku program prowadzi Renata Grochal. Przeszła ona do radia z Newsweeka.