Rafał Zalewski z własnym cyklem w Tygodniku Interii

mtom

Rafał Zalewski, wieloletni dziennikarz śledczy Polsatu dołączył do Tygodnika Interii. W swoim cyklu pt. „Na miejscu zbrodni” zdradza tajemnice największych zbrodni i dociera do świadków wydarzeń.

Pierwszy odcinek podcastu „Na Miejscu Zbrodni” opisuje głośną sprawę podwójnego morderstwa w Białymstoku. Ofiarami są młoda kobieta i jej dwuletnia córka. Szybko okazuje się, że sprawa ma drugie dno. Komuś bowiem bardzo zależy na tym, żeby konkubent zamordowanej trafił do więzienia. Nowe odcinki programu będą publikowane co weekend w serwisie Tygodnik Interii. Cykl jest przygotowywany dla osób pełnoletnich, z uwagi na drastyczność omawianych spraw.

Bardzo się cieszę, że mogłem stworzyć w ramach Tygodnika Interii autorski cykl wideo. Internet daje zupełnie nowe możliwości, dzięki którym podcast „Na Miejscu Zbrodni” różni się od innych tego typu produkcji. Pokazujemy w nim fragmenty akt sądowych i prokuratorskich oraz nagrania z wizji lokalnych. Rozmawiamy także z bohaterami opisywanych wydarzeń. Widzowie oglądając ten program, poczują się jakby byli w samym centrum wydarzeń, jakby byli na miejscu zbrodni – mówi Rafał Zalewski, autor cyklu wideo „Na Miejscu Zbrodni” w Tygodniku Interii.

fot. Polsat

Rafał Zalewski dziennikarzem kryminalnym jest od niemal dwudziestu lat.  Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press. Jego materiały najczęściej ukazują się w Magazynie Reporterów „Interwencja”, z którym związany jest od pierwszego odcinka. Produkuje też materiały do programu „Państwo w Państwie” oraz pisze artykuły czasopismach o tematyce kryminalnej.