RMF FM, Dziennik Gazeta Prawna i Interia ruszają z cyklem przedwyborczych debat „Po prostu Polska”

  • Prasa
  • Radio
  • Dzienniki
  • Grupa RMF
  • Interia
Autor: mbog

9 września, w poniedziałek odbędzie się pierwsza z sześciu debat radia RMF FM przed wyborami do Parlamentu RP. Rozgłośnia zorganizuje je wspólnie z Dziennikiem Gazetą Prawną oraz portalem Interia.pl.

Gospodarzami debat „Po prostu Polska” będą dziennikarze RMF FM Marcin Zaborski i Patryk Michalski, a także dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej oraz Interia.pl. W czasie debat poruszone będą problemy związane z edukacją, ekologią, zdrowiem, praworządnością, gospodarką oraz spraw światopoglądowych.

Na pytania dziennikarzy odpowiadać będą przedstawiciele: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej oraz Konfederacji. W każdym programie wystąpią politycy którzy doskonale orientują się w poszczególnych dziedzinach. Zaproszenia trafią między innymi do aktualnych ministrów oraz do polityków opozycji, którzy mieliby odpowiadać za te ministerstwa.

Debaty zaczynać się będą w każdy poniedziałek, od 9 września do 7 października, na antenie RMF FM oraz stronach głównych Interii.pl i RMF24.pl po godzinie 18:00. Rozgłośnia będzie transmitować rozmowę przez kilkanaście minut, całość będzie można obejrzeć w Internecie. Wszystkie debaty znajdą się także na stronach Dziennika Gazety Prawnej. Tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej – w piątek, 11 października – zostanie nadane finałowe spotkanie w ramach cyklu „Po prostu Polska”.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.