Rusza nowy kanał telewizyjny poświęcony biznesowi i gospodarce – Biznes24

  • Telewizja
Autor: mbog

Spółka, której właścicielami są Michał Winnicki i Roman Młodkowski, otrzymała koncesję na satelitarne rozpowszechnianie programu telewizyjnego Biznes24. Stacja będzie prezentowała informacje dotyczące biznesu, gospodarki i ekonomii.

Biznes24 będzie relacjonować na żywo najważniejsze punkty rynkowego dnia – otwarcie i zamknięcie giełdy. Na antenie stacji nie zabraknie również audycji o charakterze poradnikowym, edukacyjnym i dokumentalnym, pokazujących istotne problemy związane z biznesem. Na ekranie pojawią się też dane rynkowe, które emitowane będą przez całą dobę.

Telewizję tworzą Michał Winnicki, który wraz ze swoim zespołem odpowiada za technologię, sieć korespondentów, dystrybucję i sprzedaż czasu antenowego oraz Roman Młodkowski, który jest odpowiedzialny za ofertę programową, zespół redakcyjny i siedzibę stacji w Warszawie.

Poznałem Romana Młodkowskiego podczas jednej z konferencji. Opowiedziałem mu o budowaniu mojej firmy i planach oraz zachęcałem do powrotu do telewizji, wierząc, że raz odniesiony sukces, uda się powtórzyć. Cieszę się, że łączymy siły i rozpoczynamy razem działalność. Współpraca z Romanem Młodkowskim przy tworzeniu nowego kanału z treściami na żywo to dla mnie niesamowity zaszczyt i kolejny krok w rozwoju portfolio kanałów Grupy MWE – poinformował Michał Winnicki, twórca MWE Networks i inicjator powstania Biznes24.

Z informacji portalu omediach.info wynika, że siedziba stacji będzie mieściła się przy alei Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie. Redakcja zajmie pomieszczenia, w których do niedawna znajdowała się siedziba Superstacji. Stacja należąca do Telewizji Polsat w połowie stycznia przeniosła się do studia mieszczącego się przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie.

Telewizja Biznes24 będzie dostępna w jakości HD na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, a także w Internecie. Portal Satkurier.pl poinformował, że kanał rozpocznie nadawanie 20 marca i będzie dostępny z transpondera Platformy Canal+.