The Voice of Poland 10

Ruszyły castingi do „The Voice of Poland”, „The Voice Senior” i „The Voice Kids”

mbog

Od 15 do 31 maja trwają castingi do trzech programów „The Voice…”, które są emitowane na antenie TVP 2. W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać się wyłącznie internetowo.

Jesienią i zimą Telewizja Polska pokaże jedenastą edycję „The Voice of Poland”, drugą „The Voice Senior” i czwartą „The Voice Kids”. W przeciwieństwie do poprzednich lat w tym roku nie odbędą się castingi stacjonarne.

Aby zgłosić chęć udziału, wystarczy wejść na specjalną stronę internetową i wybrać program, w którym chce się wziąć udział. Następnie należy wysłać zgłoszenie – krótką ankietę dostępną na stronie oraz materiał wideo z nagranymi utworami. Po zakończeniu castingów, osoby, które zakwalifikują się do programu, zostaną poinformowane o tym drogą mailową lub telefoniczną.

Do programu „The Voice of Poland” mogą zgłaszać się muzykalne osoby, które ukończyły 16. rok życia. „The Voice Senior” to program dla seniorów po 60. roku życia. Do „The Voice Kids” mogą się zgłaszać uzdolnione muzycznie dzieci w wieku 8-14 lat. W przypadku programu dla najmłodszych, zgłoszenie muszą wypełnić rodzice bądź opiekunowie prawni dziecka.

Każda zgłaszająca się osoba powinna nagrać muzyczne występy z wykorzystaniem podkładu, akompaniamentu na pianinie bądź gitarze lub zaśpiewać a cappella. Ważne, aby nagrania nie były w żadnym stopniu edytowane za pomocą programów do obróbki dźwięku. Powinny być także pozbawione wszelkich efektów zmieniających głos.

Dziesiątą edycję „The Voice of Poland” wygrała Alicja Szemplińska z drużyny Tomsona i Barona. Pierwszą polską odsłonę „The Voice Senior” zwyciężyły siostry Szydłowskie – Krysia, Ela i Jola, których trenerką była Urszula Dudziak. W poprzedniej odsłonie „The Voice Kids” triumfował Marcin Maciejczak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego.