Serial „Motyw” od 12 grudnia w Playerze. Wiosną 2020 roku w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W czwartek, 12 grudnia w serwisie Player.pl zadebiutuje nowy serial kryminalno-obyczajowy „Motyw”. To historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza, „Czarna” oraz Maks.

Fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum.

Do rozwiązania gdańskiego śledztwa nie wystarczy tylko wnikliwa analiza dowodów i przesłuchania podejrzanych. Trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość, aby poznać motyw tej zbrodni. Historia serialu osadzone jest we współczesnym Gdańsku, lecz w retrospekcjach widzowie przeniosą się do miasta z lat 80.

Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska w serialu „Motyw” – fot. TVN

W obsadzie znaleźli się także Andrzej Konopka, Olga Bołądź, Magda Walach, Adam Ferency, Magdalena Turczeniewicz, Maria Mamona i Mateusz Rusin. W rolę głównych bohaterów w młodości, pojawiających się w retrospekcjach, wcielili się: Bartłomiej Kotschedoff, Agata Turkot oraz Grażyna Sobocińska. Producentem serialu jest DGA Studio i Jake Vision. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow, Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej. Serial reżyseruje Paweł Maślona. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w czerwcu 2019 roku.

„Motyw” będzie można oglądać w Player.pl od 12 grudnia. Premierowy odcinek zostanie udostępniony w wersji płatnej. Po tygodniu od premiery, pierwszy odcinek będzie można obejrzeć bez opłat. Serial będzie liczył 10 odcinków.