Serial „Taina i Strażnicy Amazonii” od 15 marca w Polsat JimJam

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

15 marca kanał z produkcjami dla dzieci, Polsat JimJam rozpocznie emisję serialu „Taina i Strażnicy Amazonii”. Bohaterką produkcji jest Taina, strażniczka lasu oraz jej przyjaciele – małpka Catu, kondor królewski Pepe oraz Suri, która jest małym i sympatycznym jeżykiem.

W środku Amazonii rośnie Wielkie Drzewo, w którym mieszkają Taina i jej przyjaciele. Wszystkie zwierzęta żyjące w dżungli wiedzą, że gdy okrzyk „Cru-cru” dotrze do Wielkiego Drzewa, otrzymają pomoc od Tainy. Dziewczynka jest zawsze gotowa, by zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Bohaterowie mają wiele frajdy przeżywając fascynujące przygody, ale mierzą się też z wieloma niebezpieczeństwami, próbując ochronić faunę i florę lasu deszczowego. Śledząc losy Tainy i jej przyjaciół, najmłodsi widzowie poznają środowisko amazońskiej dżungli i tym samym poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu na świecie.

W jednym z odcinków Suri chce zatrzymać znalezioną biedronkę, ale Taina próbuje jej wytłumaczyć, że zwierzęta nie są niczyją własnością. Nagle słyszą sygnał „Cru-cru”. Okazuje się, że zaginęła Juju, mała niebieska papuga ara. Taina i przyjaciele obiecują mamie papużki, że odnajdą zgubę. Szybko okazuje się, że malucha zamknął w klatce rudowłosy chłopiec, ale to nie jedyne zmartwienie bohaterów.

W innym odcinku Suri odczuwa smutek, że jest najmłodsza spośród przyjaciół Tainy i przez to nie może pomagać mieszkańcom lasu tak bardzo, jakby tego chciała. Towarzysze tłumaczą jej, że dorastanie wymaga czasu, kiedy znów dociera do nich sygnał „Cru-cru”. Tym razem pomocy potrzebuje młody delfin, który chciał przepłynąć przez niebezpieczną Pororokę – przesmyk łączący rzekę i morze. Niestety sprawa wymknęła się spod kontroli, dlatego Taina wraz z załogą przybywają mu z odsieczą.

Emisja w dni powszednie o godzinie 7:54, 10:58 i 18:00, a także w weekendy o 18:00 w Polsat JimJam.

Logo Polsat JimJam

Polsat JimJam

Kanał, którego grupą docelową są dzieci w wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodzice i opiekunowie. Telewizja prezentuje bezpieczne, inspirujące i angażujące programy, które wspomagają emocjonalny, intelektualny oraz społeczny rozwój dziecka. Kanał jest wspólnym przedsięwzięciem Telewizji Polsat i AMC Networks International. JimJam dostępny jest w 10 wersjach językowych.