Siatkarska Liga Narodów mężczyzn, Final Eight u kobiet, Wimbledon

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie siatkarskie reprezentacje oraz Wimbledon.

Siatkówka mężczyzn, Liga Narodów, mecze Polska vs. Brazylia, Polska vs. Kanada, Japonia vs. Polska (piątek, 4:50 w TVP2, TVP Sport i Polsacie Sport, sobota, 8:50 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport, niedziela, 12:50 w TVP1 i Polsacie Sport)

fot. CEV

Ostatnie trzy mecze Polaków przed fazą finałową. Polacy mają w niej zagwarantowany udział dzięki temu, że są jej gospodarzami. W pierwszym meczu turnieju w Pasay na Filipinach po thrillerze wygrali 3:2 ze świetnie dysponowaną reprezentacją Słowenii. Siatkarze spod Triglava prowadzili w tym meczu już 2:0, jednak podopiecznym Nikoli Grbicia udało się odwrócić losy meczu.

Teraz przed nimi starcia z Brazylijczykami, Kanadyjczykami i Japończykami. Najcięższymi mogą się okazać mecze z Canarinhos i reprezentantami „Kraju Kwitnącej Wiśni”. Japończycy nie przegrali do tej pory ani jednego spotkania w Lidze Narodów i pewnie prowadzą w tabeli. Brazylijczycy mimo że są słabsi od Polaków, to prezentują wciąż dobrą siatkówkę i mogą być poważnym zagrożeniem dla naszych siatkarzy.

Siatkówka kobiet, Liga Narodów, mecz ćwierćifnałowy Polska vs. Niemcy (środa, 22:50 w TVP1, Polsacie Sport i TVP Sport, mecz półfinałowy w sobotę, finał lub mecz o 3. miejsce w niedzielę)

fot. YT Volleyball World

W Arlington w Teksasie Polki zawalczą o końcowy triumf w Lidze Narodów kobiet. Polki tylko dwa razy przegrały w fazie zasadniczej, co pozwoliło im w niej zwyciężyć. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zagrają z Niemkami, które były ósmej w poprzedniej częsci rozgrywek. Polki po zaciętym meczu wygrały z nimi 3:2, a w tie-breaku 17:15. Stawką tego starcia będzie udział w półfinale rozgrywek, a ten w sobotę, 15 lipca. Finał lub mecz o 3. miejsce w niedzielę, 16 lipca.

Tenis, Wimbledon: mecze 3, 4. rundy, ćwierćfinały i półfinały gry pojedynczej i podwójnej (piątek – czwartek na antenach Polsatu Sport, studio 13:00, transmisje od 14:30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1, od 12:00 w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport News oraz w Polsacie Sport Premium 2-6)

fot. YT Wimbledon

Drugi tydzień Wimbledonu to juz będą emocje na najwyższym poziomie. Już wiadomo, że w 3. rundzie zagrają Hubert Hurkacz i Iga Świątek. Szczególnie ta druga prezentuje świetny styl i jest to najpewniej jej najlepszy turniej na trawie. Liderka rankingu WTA ma szansę, by zajść daleko w turnieju, jednak wciąż zagadką jest dyspozycja jej rywalek. Hurkacz przeszedł mecz z Choinskim w trzech setach, a w następnej rundzie zagra z Musettim, który może być dla niego równym rywalem. Zapowiada się bardzo interesujące starcie o czwartą rundę londyńskiego turnieju.