Silver TV zmienia nazwę na Antena HD. KRRiT procedowała wniosek przez 7 miesięcy

  • Telewizja
Autor: mab

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę Michałowi Winnickiego na zmianę nazwy stacji z Silver TV na Antena HD. Kanał dostępny jest w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 1.

Antena HD (dotychczas Silver TV), według zapewnień nadawcy, jest stacją skierowaną do osób powyżej 50. roku życia. W ofercie znajdują się filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, edukacyjne i religijne. Telewizja prezentuje również programy poradnikowe, między innymi „Cyfrowy Niezbędnik”, w którym prowadzący prostym językiem opowiada o nowych technologiach. Kanał ruszył 1 maja, a testowa emisja w naziemnej telewizji cyfrowej rozpoczęła się 23 kwietnia br.

W dniu startu testowej emisji, Michał Winnicki złożył wniosek do KRRiT o zmianę nazwy stacji na Antena HD. Właściciel stwierdził w piśmie, że nowa nazwa kanału „będzie prostsza do wypowiedzenia i zapamiętania przez osoby w wieku 50 lat, do których adresowany jest ten program”. Konstytucyjny organ udzielił zgody na modyfikację danych w dokumentach dopiero 9 grudnia, dzień później przewodniczący KRRiT wydał odpowiednią decyzję.

Antena HD w MUX1 – jak odbierać?

Antena HD nadaje w naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja znalazła się w ofercie ogólnopolskiego multipleksu – MUX 1. Na tej samej częstotliwości nadawane są również inne kanały: TTV, Polo TV, TV Trwam, TVP ABC, Stopklatka, Fokus TV i Eska TV.

Jak odbierać MUX1?

Szczegółowe informacje na temat parametrów emisji MUX 1 można znaleźć na stronie internetowej operatora technicznego multipleksu – firmy Emitel.