„Sportowy wieczór” w nowej oprawie graficznej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

12 lipca zadebiutowała nowa odsłona wieczornego magazynu „Sportowy wieczór”. Oprawa graficzna programu nawiązuje do identyfikacji kanału sportowego Telewizji Polskiej.

W czołówce wykorzystano motyw znany z nowej oprawy graficznej TVP Sport. Nazwa programu przewija się z prawej do lewej strony. W tle pojawiają się równoległoboki oraz sylwetki postaci, które uprawiają dyscypliny sportowe. Całość utrzymana jest w odcieniach pomarańczy, czerwieni i brązu z różowymi akcentami.

Belki mają zbliżony wygląd do tych, które widzowie mogli oglądać podczas „EUROwieczoru”, czyli w specjalnych wydaniach „Sportowego wieczoru” emitowanych w okresie Euro 2020. Tytuł informacji oraz nazwiska osób wypowiadających się w materiale wyświetlane są na niewielkim prostokącie w kolorze czarnym z wąskim różowym paskiem.

Bartłomiej Kołodziejski-Smagała
fot. Telewizja Polska

„Sportowy wieczór” jest podsumowaniem mijającego dnia emitowanym na antenie TVP Sport. Program można oglądać w wieczornym paśmie, nie ma stałej godziny emisji. Magazyn prowadzą m.in. Sylwia Dekiert, Rafał Patyra i Marcin Rams. Poprzednia oprawa graficzna obowiązywała od 30 lipca 2018 roku.