„Szkoła z TVP”: edukacja wczesnoszkolna w nowej formule

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska zawiesiła emisję zajęć dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w ramach projektu „Szkoła z TVP”. W dniach 16-17 kwietnia kanały TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP Historia emitują produkcje dla dzieci zamiast lekcji edukacji wczesnoszkolnej.

Kanał sportowy Telewizji Polskiej pokazuje o godzinie 8:00 i 12:30 filmy przygodowe z cyklu „Akademia pana Kleksa” (produkcja podzielona na dwie części). TVP Rozrywka emituje programy edukacyjne „Zaczarowany świat…” i „Alchemik”, a także serial religijny „Księga Ksiąg”. Natomiast widzowie TVP Historia mogą oglądać „Jak to działa?”, „Zaczarowany świat…” oraz „Nela Mała Reporterka”.

Zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej w ramach cyklu „Szkoła z TVP” ponownie będzie można oglądać na TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP Historia od poniedziałku, 20 kwietnia. Centrum Informacji Telewizji Polskiej poinformowało portal omediach.info, że „lekcje dla najmłodszych powrócą na antenę w zmienionej formule”.

„Szkoła z TVP” w związku z epidemią COVID-19

30 marca Telewizja Polska rozpoczęła emisję lekcji dla szkół podstawowych. W ramach akcji „Szkoła z TVP” pojawiają się materiały dostosowane do podstawy programowej. Zajęcia powstają we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i przy współfinansowaniu Fundacji PGNiG. Lekcje można oglądać w TVP 3 (klasy IV i VI), TVP Sport (klasy I i VIII), TVP Historia (klasy III i V) oraz TVP Rozrywka (klasy II i VII). Ponadto od 6 kwietnia TVP Kultura i TVP HD pokazują zajęcia dla klas szkół ponadpodstawowych.