„Szkoła z TVP” – codzienne lekcje na antenach Telewizji Polskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Od 30 marca Telewizja Polska będzie emitować na swoich antenach lekcje dla uczniów szkół podstawowych. W ramach akcji pojawią się materiały dostosowane do podstawy programowej.

Pierwsze programy wystartują w poniedziałek, 30 marca o godzinie 8:00. Będzie można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP 3, TVP Sport, TVP Historia oraz TVP Rozrywka (stacja od 28 marca jest dostępna w ofercie MUX 3). Poza premierowymi materiałami, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD Telewizji Polskiej.

Akcja „Szkoła z TVP” jest efektem podpisanego porozumienia z Ministerstwem Edukacji Narodowej dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych. Sponsorem projektu jest Fundacja PGNiG.

Dla Telewizji Polskiej zaangażowanie w ten projekt było nie tylko czymś oczywistym, ale także przejawem realizacji misji, którą wypełniamy. Już od początku tego szczególnego czasu TVP zaangażowała się w przedstawianie materiałów edukacyjnych, co było widać na antenach TVP ABC czy TVP Kultura, a także przy zmianach ramówkowych na naszych głównych kanałach. Projekt „Szkoła z TVP” jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest Spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom. Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie. To dla mnie zaszczyt, że możemy realizować taki projekt wspólnie z MEN – powiedział Maciej Łopiński, Prezes Telewizji Polskiej.

Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu – poinformował Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

Telewizja Polska od początku zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wspiera działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura, zostały uruchomione wirtualne kanały eSzkoła, które emitują treści edukacyjne.