TVP Rozrywka ponownie na multipleksie 3

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

28 marca Telewizja Polska wprowadziła zmiany w zawartości ogólnopolskiego multipleksu – MUX 3. Zmniejszono rozdzielczość stacji TVP Sport, a do oferty dołączył kanał TVP Rozrywka.

TVP Rozrywka jest stacją pokazującą koncerty, programy rozrywkowe oraz występy kabaretowe. Kanał istnieje od 2013 roku. TVP Rozrywka już wcześniej była dostępna na MUX 3, stacja w czerwcu 2018 roku została zastąpiona przez TVP Sport. Od 22 grudnia kanał ponownie można było oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej, od tego dnia był dostępny w MUX 8.

Kanał sportowy Telewizji Polskiej można, bez zmian, oglądać w telewizji naziemnej. Stacja aktualnie jest dostępna w jakości SD. Od 23 października 2019 roku kanał TVP Sport HD był dostępny na MUX 3, ogólnopolskim multipleksie Telewizji Polskiej.

TVP Sport MUX3
Stacja TVP Sport jest teraz ponownie dostępna w rozdzielczości SD – fot. Telewizja Polska

W ofercie MUX 3 aktualnie znajdują się: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP 3, TVP Sport, TVP Historia, TVP Info HD i TVP Rozrywka. Natomiast w ramach MUX 8 można oglądać stacje: TVP Rozrywka, TVP Kultura HD, Metro, Zoom TV, Telewizję WP oraz Nowa TV, a także wirtualne kanały (dostępne po podłączeniu telewizora z usługą HbbTV do internetu): Legia TV, eSzkoła 1, eSzkoła 2, eSzkoła 3 i EmiTV.