„Szkoła z TVP” – lekcje również dla uczniów liceów

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Projekt „Szkoła z TVP” zostanie poszerzony o realizację podstawy programowej szkół licealnych.

Widzowie cyklu „Szkoła z TVP” będą mogli zapoznać się z treściami dotyczącymi między innymi języka polskiego, angielskiego, matematyki i chemii. Lekcje będą emitowane od godziny 9:00 w TVP HD oraz TVP Kultura. Oba kanały są dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 8. Ponadto powtórki lekcji będzie można obejrzeć po godzinie 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka, stacje dostępne w ramach MUX 3. Wszystkie lekcje będzie można również obejrzeć na stronie vod.tvp.pl.

Lekcje w ramach cyklu „Szkoła z TVP” są realizowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 30 marca stacje TVP 3, TVP Sport, TVP Kultura i TVP Rozrywka pokazują zajęcia dla uczniów klas 1-8 szkół podstawowych.

Szkoła z TVP
Lekcje w ramach „Szkoły z TVP” pokazuje m.in. TVP Sport – fot. Telewizja Polska

Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG.

Aktualizacja

Telewizja Polska zdecydowała się przesunąć rozpoczęcie emisji treści edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje dla licealistów w ramach „Szkoły z TVP” będą emitowane od poniedziałku, 6 kwietnia. Wcześniej nadawca informował, że TVP Kultura i TVP HD będzie pokazywać zajęcia od 3 kwietnia.