TVP HD

TVP HD w rozdzielczości SD na multipleksie 8

mbog

W czwartek, 2 kwietnia do oferty MUX 8 dołączyła stacja TVP HD. Zastąpiła ona kanał TVP Rozrywka, który od kilku dni można oglądać w ramach MUX 3.

TVP HD jest stacją prezentującą seriale i programy rozrywkowe Telewizji Polskiej. Stacja pokazuje produkcje takie jak: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „To był rok” i „Makłowicz w podróży”. Kanał został uruchomiony w 2008 roku, w związku z rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które były – po raz pierwszy w Polsce – transmitowane w wysokiej rozdzielczości.

W ramach multipleksu 8 jest nadawany sygnał TVP HD w rozdzielczości SD.

Rodzinka.pl
TVP HD pokazuje m.in. serial „Rodzinka.pl” – fot. Telewizja Polska

Zmiany na multipleksach

28 marca Telewizja Polska wprowadziła zmiany w zawartości ogólnopolskiego multipleksu 3. Zmniejszono rozdzielczość stacji TVP Sport, a do oferty dołączył kanał TVP Rozrywka. Przez kilka dni stację TVP Rozrywka można było oglądać zarówno na MUX 3, jak i MUX 8. Zmiany w zawartości multipleksów są spowodowane realizacją projektu „Szkoła z TVP”.

W ofercie MUX 3 aktualnie znajdują się: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP 3, TVP Sport, TVP Historia, TVP Info HD i TVP Rozrywka. Natomiast w ramach MUX 8 można oglądać stacje: TVP HD, TVP Kultura HD, Metro, Zoom TV, Telewizję WP oraz Nowa TV, a także wirtualne kanały (dostępne po podłączeniu telewizora z usługą HbbTV do internetu): Legia TV, EmiTV, eSzkoła 1, eSzkoła 2 i eSzkoła 3.