Barbara Parzeczewska wygrała drugą edycję „The Voice Senior”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

6 lutego widzowie telewizyjnej Dwójki wybrali zwycięzcę kolejnej edycji talent show „The Voice Senior”. Najlepszym głosem w Polsce wśród seniorów została Barbara Parzeczewska.

Barbara Parzeczewska w wieku 18 lat wzięła udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Przez lata śpiewała w zespole grającym w restauracjach i na dancingach, m.in. w Polsce, w Szwecji, Finlandii i w Stanach Zjednoczonych. Do programu zgłosiła się za namową jej największej miłości – męża Ireneusza. To właśnie jemu dedykowała każdy występ na scenie „The Voice Senior”.

Trenerem zwyciężczyni był Andrzej Piaseczny. Finałowe starcie było podzielone na dwie części. Podczas pierwszej na scenie wystąpiło ośmioro finalistów. Spośród nich trenerzy wybrali po jednej osobie. Barbara Parzeczewska w ścisłym finale pokonała Andrzeja Nosowskiego (drużyna Izabeli Trojanowskiej), Andrzeja Pawłowskiego (Witold Paszt) i Raisę Misztelę (Alicja Majewska).

Pierwszą edycję „The Voice Senior”, emitowaną w grudniu 2019 roku, wygrały Siostry Szydłowskie. Nową edycję talent show można było oglądać od 2 stycznia 2021 roku. Prowadzącymi byli Marta Manowska i Rafał Brzozowski, który zastąpił w tej roli Tomasza Kammela. Muzyczne umiejętności uczestników oceniali Alicja Majewska, Andrzej Piaseczny, Izabela Trojanowska i Witold Paszt.

The Voice Senior

The Voice Senior

Program, w którym biorą udział muzykalne osoby po 60. roku życia. Talent-show jest emitowane na antenie TVP 2. Pierwsza polska edycja rozpoczęła się w grudniu 2019 roku. "The Voice Senior" jest modyfikacją talent-show "The Voice of...".