Tomasz Sygut nie jest likwidatorem TVP. Poznaliśmy jego następcę

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Tomasz Sygut nie był długo prezesem Telewizji Polskiej. W środę, 27 grudnia Telewizja Polska, tak jak Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa została postawiona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego w stan likwidacji. To wymusiło wprowadzenie do TVP likwidatora, który w tym okresie będzie prowadził sprawy spółki.

Zakładano wstępnie, że będzie to robił prezes TVP od tygodnia Tomasz Sygut. W czwartek, 28 grudnia dziennikarz Salon24 Marcin Dobski opublikował uchwałę walnego zgromadzenia, która mówi, że będzie to Daniel Gorgosz. Jest to powołany przez nowego prezesa p.o. dyrektora Biura Spraw Korporacyjnych.

W Polskim Radiu i Polskiej Agencji Prasowej likwidatorami zostali obecnie urzędujący prezesi – Paweł Majcher i Marek Błoński

Ośrodki regionalne wracają do TVP. Jako pierwsza TVP3 Poznań

27 grudnia po tygodniowej przerwie na antenę TVP3 zaczęły powracać pasma ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Wieczorem na antenie TVP3 transmitowano obchody 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pierwotnie to wydarzenie miały być pokazywane tylko na antenie TVP3 Poznań, zmiany w ramówce wprowadzono o poranku 27 grudnia. Po transmisji, przed godziną 20:00 poznański ośrodek odłączył się od pasma wspólnego i pokazał program informacyjny „Teleskop”, także o 21:30. Na antenę wrócił również „Telekurier”.