Ośrodki regionalne TVP powracają. Prezenter TVP INFO w paśmie wspólnym TVP3

  • TVP
Autor: mab

27 grudnia po tygodniowej przerwie na antenę TVP3 zaczęły powracać pasma ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej.

Zgodnie ze zaktualizowaną ramówką, 27 grudnia miały nie być emitowane pasma regionalne 16 ośrodków TVP. Widzowie TVP3 zamiast głównego regionalnego programu informacyjnego emitowanego o godzinie 18:30 zobaczyli premierowy odcinek serii „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”.

Zmiany w ramówce mogą mieć związek z wybraniem nowego szefa poznańskiego ośrodka TVP przez Tomasza Syguta. Jak donosi Wyborczą.pl Poznań, pełniący, obowiązki dyrektora wielkopolskiego oddziału Telewizji Polski został Jarosław Bajew. Dotychczas pracował jako kierownik produkcji TVP Poznań.

Wieczorem na antenie TVP3 transmitowano obchody 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pierwotnie to wydarzenie miały być pokazywane tylko na antenie TVP3 Poznań, zmiany w ramówce wprowadzono o poranku 27 grudnia. Po transmisji, przed godziną 20:00 poznański ośrodek odłączył się od pasma wspólnego i pokazał program informacyjny „Teleskop”.

Dariusz Nowakowski w „Telekurierze”

Po przerwie na antenę TVP3 powrócił też „Telekurier”. Jest to magazyn reporterów oddziałów Telewizji Polskiej. Są w nim prezentowane sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Magazyn jest realizowany w studiu TVP3 Poznań. 27 grudnia gospodarzem programu był Dariusz Nowakowski, który w przeszłości prezentował informacje w TVP Info (w 2009, 2011 i od 2016 roku).

Telekurier: Dariusz Nowakowski
fot. TVP

Następnie, po „Telekurierze” w paśmie wspólnym emitowana była kolęda. Natomiast widzowie TVP3 Poznań mogli obejrzeć lokalny program „Kulturalny Teleskop”.

TVP3 Poznań ponownie wyłamało się z pasma wspólnego ok. godziny 21:25. Regionalny ośrodek pokazał „Teleskop” i prognozę pogody. Wówczas widzowie pasma wspólnego zobaczyli „Głos regionów” nagrany kilka dni temu w Katowicach.

Głos regionów
fot. TVP

TVP3 wznowiło emisję

20 grudnia, w wyniku decyzji nowego zarządu TVP mianowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zawieszono nadawanie TVP3, TVP Info i TVP Polonia. Trzecia antena Telewizji Polskiej przez niemal tydzień retransmitowała sygnał TVP2.

26 grudnia po godzinie 10:00 po przerwie powróciło TVP3. Stacja ma jednak zmienioną ramówkę, zrezygnowano z programów informacyjnych. TVP Info wciąż nie wznowiło emisji. Według nieoficjalnych informacji ma to nastąpić 28 grudnia.