TVP3 wznowiło nadawanie. Bez pasm regionalnych w ramówce

  • TVP
Autor: mab

26 grudnia po godzinie 10:00 nadawanie wznowiło pasmo wspólne TVP3.

Retransmisja drugiego programu Telewizji Polskiej zakończyła się po emisji filmu „Święta pachnące miłością”. Tuż po napisach końcowych widzowie zobaczyli fragmenty „Rodzinnego kolędowania na Jasnej Górze”. Jako pierwszy został wyemitowany występ Nataszy Urbańskiej, która zaśpiewała „Jezus Malusieńki”.

Logo TVP3 w TVP2
W trakcie retransmisji TVP2 na moment przełączono sygnał na TVP3 – fot. TVP

Zaktualizowano już ramówkę TVP3 na 26 grudnia. Na antenie stacji nie pojawią się wydania „Expressu regionów” i „Dziennika regionów”. Ponadto usunięto pasma regionalne. Jedynymi programami na żywo mają być „Koronka do Miłosierdzia Bożego” oraz płatna audycja „Studio Lotto”.

Dwóch prezesów, zawieszone nadawanie

20 grudnia w skutek decyzji nowych władz TVP wybranych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawieszono nadawanie kanałów TVP3, TVP Info i TVP World. Do historii przeszedł natomiast program informacyjny „Wiadomości”, a do tej pory nie ukazały się kolejne wydania „Panoramy” i „Teleexpressu”.

21 grudnia zadebiutowała nowa audycja „19:30” – główny dziennik TVP1. Tego dnia program prowadził Marek Czyż. Jest on realizowany ze studia ZPR Media, z którego wcześniej nadawany był kanał TVP World. W siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, gdzie znajdują się studia i sprzęt potrzebny do przygotowania programów informacyjnych, trwa okupacja części pracowników niezgadzających się na zmiany oraz „interwencja poselska posłów PiS”.

25 grudnia ogłoszono, że prezes TVP wybrany przez Radę Mediów Narodowych, Mateusz Matyszkowicz zrezygnował ze stanowiska. W liście do pracowników, Maciej Łopiński poinformował, że został pełniącym obowiązki prezesa publicznego nadawcy telewizyjnej. Piotr Zemła, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP mianowany przez MKiDN zdementował tę informację. Twierdzi, że Tomasz Sygut aktualnie piastuje to stanowisko.