„Totalne remonty Szelągowskiej” i „Nieobecni” w poniedziałki w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

18 października na antenie TVN zadebiutuje nowy sezon programu „Totalne remonty Szelągowskiej”. Tego dnia stacja rozpocznie też emisję serialu „Nieobecni”.

Kompletna przebudowa domu w 12 dni

W programie „Totalne remonty Szelągowskiej” projektantka wnętrz, Dorota Szelągowska dokonuje metamorfoz mieszkań i domów zwykłych ludzi. Bohaterami produkcji są osoby, które zostały zgłoszone przez swoich bliskich i znajomych, chcących się odwdzięczyć za otrzymane wsparcie i troskę.

W nowym sezonie Dorota Szelągowska wraz ze swoją ekipą wyremontuje osiem domów. W pierwszym odcinku widzowie poznają Marcina, który – po śmierci matki i odejściu ojca z domu – zaopiekował się czwórką rodzeństwa. Do tej pory opiekuje się swoim młodszym bratem i mieszka jedną z sióstr. W międzyczasie związał się z Mileną, z którą kupił dom w Wojciechowie koło Lublina. Ekipa „Totalnych remontów Szelągowskiej” postanowiła pomóc tej rodzinie. Tym razem remont trwał 12 dni. Dom wymagał całkowitego remontu i został kompletnie przebudowany.

Dorota Szelągowska pomoże też Karolinie z Łodzi, która pracuje jako logopeda i pomaga w fundacji opiekującej się niemowlętami przed adopcją. Widzowie poznają też historię Marcina, psychologa oraz pedagoga w jednej z katowickich szkół średnich. Do programu zgłosili go uczniowie.

Dorota Szelągowska
Dom w Wojciechowie – fot. TVN

Premiera programu „Totalne remonty Szelągowskiej” w poniedziałek, 18 października o godzinie 21:30 w TVN.

Samotna wigilia w rodzinnym domu

Telewizja TVN jesienią pokaże też produkcję Player Original, która swoją premierą miała niecały rok temu. „Nieobecni” to opowieść o znanej tancerce Mili, która po dłuższej przerwie przyjeżdża do rodzinnego domu na święta. Kiedy dziewczyna przekracza próg domu, okazuje się, że nikt na nią nie czeka. Wszystko jednak wskazuje na to, że przygotowania do świąt zostały rozpoczęte – w salonie stoi udekorowana choinka, w łazience pływa karp, brakuje tylko domowników.

Po kilku godzinach zrozpaczona Mila rozpoczyna poszukiwania. Do sprawy zaginięcia Gajdów zostaje przydzielony Filip Zachara, introwertyczny i równocześnie genialny podkomisarz z Centrum Osób Zaginionych. Prawda o zaginięciu okaże się być zaskakująca.

„Nieobecni” to autorski projekt stacji TVN. W obsadzie znaleźli się m.in.: Justyna Wasilewska, Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Anna Dymna, Izabela Kuna, Grzegorz Damięcki, Zbigniew Stryj, Tomasz Włosok i Łukasz Garlicki. Reżyserem jest Bartosz Konopka. Scenariusz jest efektem współpracy Dany Łukasińskiej, Karoliny Szymczyk-Majchrzak i Adama Cioczka, nad którymi nadzór sprawowała Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

Emisja serialu „Nieobecni” w poniedziałki o godzinie 22:30 w TVN.