Transmisje Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w TVP Sport

rafs

TVP Sport pokaże transmisje z wszystkich konkursów cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w 2022 roku.

Stacja na pewno miała pokazać pierwsze konkursy, które zostaną rozegrane w Wiśle w weekend 23-24 lipca. O tym, że pokażą także następne konkursy poinformował na swoim Twitterze dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń. Na ten moment nie wiadomo, czy stacja pokaże wszystkie konkursy w telewizji, czy też niektóre z nich zostaną nadane wyłącznie na stronie internetowej stacji. W ramówce stacji widnieją transmisje z Wisły oraz z Courchevel (7 sierpnia). W przypadku zawodów z Courchevel (początek transmisji o 18:00), po nich zaplanowana jest transmisja z PKO Bank Polski Ekstraklasy, stąd najpewniej w razie przedłużenia się rywalizacji możliwe jest to, że cały konkurs nie zostanie nadany w telewizji.

Transmisje z cyklu będą również dostępne w Eurosporcie oraz w usłudze Eurosport Extra w Playerze. Konkursy rozgrywane w Wiśle zostaną pokazane na antenie Eurosportu 2 i będzie towarzyszyło studio.

Zagraniczne konkursy Pucharu Świata w TVN, polskie w TVP

W sezonie 2021/2022 Telewizja Polska nie pokazywała zagranicznych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wynikało to z braku sublicencji ze strony Discovery. Nadawca publiczny transmitował tylko rywalizację w ramach konkursów rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem. Posiada również prawa do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym oraz mistrzostw świata w lotach. Z innych konkursów pokazywano skróty w ramach magazynu „Sportowy Wieczór – 3. seria” na antenie TVP Sport, dostępne dzięki EBU. Konkursy zagraniczne nadawano w telewizji TVN, a w Eurosporcie są emitowane zarówno polskie, jak i zagraniczne konkursy Pucharu Świata. Nie wiadomo, czy ta sytuacja będzie miała miejsce także w sezonie 2022/2023.