Trzecia edycja „To był rok!” z nowym prowadzącym i kapitanami

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

14 marca TVP 1 rozpocznie emisję nowego sezonu programu rozrywkowe „To był rok!”. Widzowie, dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom, przeniosą się w przeszłość.

Wiosenną edycję „To był rok!” po raz pierwszy poprowadzi Tomasz Kammel, a towarzyszył mu będzie duet kapitanów – Izabella Krzan i Tomasz Wolny. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda, podobnie jak w poprzednich edycjach będzie musiała zmierzyć się z trzema rundami pytań i finałem. Widzowie dowiedzą się, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy będą również musieli udowodnić swoją wiedzę z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.

W tej edycji programu prowadzący, kapitanowie i goście aż 10 razy zmienią daty w swoich kalendarzach, by odbyć podróże od lat 60. XX wieku do początków najnowszego stulecia. Odcinki będą dotyczyły m.in. roku 1968, kiedy TVP wyemitowała premierowy odcinek serialu „Stawka większa niż życie”. W 1978 stacja przypomni m.in. jak z taśm produkcyjnych FSO na Żeraniu zjeżdżał pierwszy Polonez. W 1983 uczestnicy opowiedzą m.in. o debiutanckich albumach Lady Pank i Madonny, a także o Michaelu Jacksonie, który zaskoczył świat, po raz pierwszy wykonując swój efektowny moonwalk. Telewizyjna Jedynka zabierze widzów również do roku 1996, w którym Wisława Szymborska otrzymała Literacką Nagrodę Nobla i do roku 2002, kiedy to Adam Małysz po raz pierwszy po 30 latach, podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, zdobył dla Polski dwa medale.

Rywalizacji gwiazd będzie towarzyszyła 100-osobowa widownia. W finale show publiczność spróbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.

W pierwszej edycji kapitanami drużyn byli Anna Mucha i Antoni Królikowski, a w drugiej Katarzyna Zielińska i Maciej Kurzajewski. Show prowadziła Marzena Rogalska.

Program „To był rok!” można oglądać w niedziele o godzinie 21:15, od 14 marca.