TTV będzie retransmitować sygnał TVN24

rafs

Od wtorku, 21 grudnia telewizja TTV będzie retransmitować codziennie sygnał kanału informacyjnego TVN24 w godzinach porannych.

Kanał TTV będzie retransmitować sygnał kanału informacyjnego TVN24 w godzinach 5:55 – 10:00. W tym czasie kanał informacyjny TVN emituje poranne pasmo „Wstajesz i Wiesz”. O zmianiach w ramówce poinformowano na koniec programu informacyjnego „Express” o godzinie 21:45. Ma to związek z nowelizacją ustawy medialnej tzw. „lex TVN”, którą Sejm uchwalił w piątek, 17 grudnia, odrzucając weto Senatu. Na ten moment nie wiadomo, do kiedy będzie prowadzona retransmisja sygnału stacji informacyjnej.

To nie pierwszy przypadek retransmisji programu TVN24 w telewizji ogólnodostępnej w ostatnich latach. W trakcie pierwszej fali pandemii koronawirusa w okresie od marca do września 2020 roku, telewizja TVN retransmitowała sygnał TVN24 początkowo w godzinach 7:00 – 8:00, a potem rozszerzyła emisję do godzin 6:00 – 8:00. W okresie wakacyjnym sygnał stacji był retransmitowany w godzinach 7:00 – 9:00. TVN ponadto udostępniał sygnał TVN24 w sierpniu bieżącego roku, kiedy w Sejmie procedowano i przegłosowano ustawę „Lex TVN” oraz w piątek, 17 grudnia, kiedy komisja sejmowa oraz Sejm zajmowali się wetem Senatu do tej ustawy.

Już 2,4 miliona podpisów pod apelem do prezydenta o weto Lex TVN

W niedzielę, 19 grudnia telewizja TVN opublikowała apel do prezydenta RP Andrzeja Dudy o niepodpisywanie nowelizacji ustawy medialnej przegłosowanej w piątek w Sejmie. Tego samego dnia w wielu miastach w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko nowelizacji tego prawa. W momencie pisania tego artykułu, według danych podanych przez telewizję, pod apelem złożono ponad 2,4 miliona podpisów. Akcja zbiórki podpisów nadal trwa, więc widzowie nadal mogą podpisywać list w obronie medium.