TV JOJ z koncesją na nadawanie kanału JOJ24

rafs

TV JOJ (spółka MAC TV) uzyskała koncesję na nadawanie kanału informacyjnego JOJ24. Koncesję przyznała słowacka Rada Nadawania i Retransmisji.

Stacja uzyskała koncesję na nadawanie na posiedzeniu rady w środę, 9 marca. W trakcie posiedzenia m.in. zmieniono koncesję na żądanie nadawcy kanału TA3, który został przejęty przez czeską spółkę C.E.N. należącą do Blueberg Media w grudniu zeszłego roku.

JOJ24 ma, według złożonego wniosku o koncesję, nadawać 80% treści informacyjnych (relacje na żywo, serwisy informacyjne, konferencje prasowe, informacje sportowe i prognozy pogody). Resztę ma wypełnić publicystyka. Wśród niej będzie nadawany w TV JOJ program „Na hrane”. Będą również programy o życiu gwiazd, jak i również wywiady w formie podcastów. Stacja ma nadawać całodobowo w emisji naziemnej, kablowej i satelitarnej. Prawdopodobnie kanał będzie też dostępny w Internecie. To dwunasty kanał należący do portfolio TV JOJ. Na razie nie wiadomo, kiedy wystartuje, można się jednak tego spodziewać w następnych tygodniach marca.

Spośród słowackich stacji swojego kanału informacyjnego nie ma jeszcze Markiza. Oni jednak też planują uruchomić swoją własną stację z informacjami na bieżąco.

Słowacka telewizja publiczna z kanałem informacyjnym

Po krytyce widzów związanej z brakiem specjalnego programu informacyjnego po ataku Rosji na Ukrainę, RTVS uruchomiła kanał RTVS24. Stacja nadaje programy informacyjne, dokumenty, programy publicystyczne, a także główne wydania Sprav RTVS. Początkowo miała być uruchomiona na dwa tygodnie, jednak jego emisja została przedłużona. Szefem stacji jest Attila Lovasz, który zastąpił na stanowisku Vahrama Chuguryana, który w związku z krytyką ustąpił ze stanowiska.