TV Puls i PULS 2 w jakości HD w naziemnej telewizji cyfrowej

  • Telewizja
  • Tylko u nas
Autor: mab

28 marca w szesnastu lokalizacjach zmianie ulegnie standard naziemnej telewizji cyfrowej. Widzowie zyskają między innymi dodatkowe kanały w jakości HD, między innymi stacje TV Puls i PULS2.

Pierwszy etap przełączenia sygnału z DVB-T na DVB-T2 będzie miał miejsce w południowo-zachodniej Polsce. Od tego dnia nowy standard nadawania będzie dostępny w województwie dolnośląskim i lubuskim.

Dzięki zmianie standardu w naziemnej telewizji cyfrowej, będzie możliwe nadawanie większej liczby kanałów na jednej częstotliwości. Ponadto w multipleksach dostępne będą kanały w lepszej jakości obrazu i dźwięku. Tak będzie w przypadku kanałów należących do Telewizji Puls. Od 28 marca stacje te będą dostępne w jakości HD w województwie dolnośląskim i lubuskim. W następnych miesiącach w kolejnych województwach widzowie zyskają TV Puls HD i PULS 2 HD.

Na obszarach, na których odbędzie sie refarming, rozpoczniemy nadawanie kanałów TV Puls HD i PULS 2 HD. Liczba kanałów w MUX2 jest stała, tj. 8 – to się nie zmieni – powiedział Mariusz Kołodziejski, p.o. Chef Technical Officer w Telewizji Puls w rozmowie z omediach.info.

W ofercie MUX2 pozostanie 8 stacji telewizyjnych: Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, PULS 2, TV4 i TV6.

Nowy telewizor DVB-T2 HEVC?

Aby po zmianach móc dalej oglądać ulubione kanały za darmo, konieczny jest odpowiedni odbiornik. Musi on odbierać sygnał transmitowany w DVB-T2 i wyświetlać obraz skompresowany w standardzie HEVC, a także przetwarzać dźwięk E-AC-3. Wiele osób ma już odpowiedni telewizor w domu. Takie urządzenia są dostępne w sklepach już od kilku lat.

Istnieje wiele sposobów, aby sprawdzić, czy telewizor jest zgodny z nowym standardem. Można zajrzeć do instrukcji obsługi urządzenia, uruchomić specjalny kanał Sprawdzam TV nadawany w standardzie HEVC, czy też włączyć kanał Wydarzenia 24.