TVN Discovery Polska i Cyfrowy Polsat planują stworzyć wspólną platformę OTT

  • Telewizja
  • Polsat
  • Polsat Box
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Discovery i Cyfrowy Polsat podpisały umowę dotyczącą utworzenia wspólnej platformy OTT dostępnej na rynku polskim oraz na rynkach międzynarodowych.

Nowy serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot.

Dzisiaj widzowie oczekują łatwego dostępu do ulubionych programów w jednym miejscu. Nasz serwis będzie właśnie taką platformą umożliwiającą o każdej porze i w każdym miejscu oglądanie najbardziej popularnych seriali, filmów i programów skierowanych do polskiego odbiorcy – poinformowała Kasia Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Cieszymy się, że współtworzymy projekt, który może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów. Mamy ambicje, aby platforma oferowała najlepsze i najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Szczególnie ważne jest to, że ten pełen wyzwań projekt może powstać właśnie w Polsce. Dzięki temu polski kontent będzie mógł trafić również do międzynarodowego widza – powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Platforma będzie podmiotem niezależnym biznesowo. Model biznesowy zakłada otwartą i powszechną dostępność serwisu dla każdego internauty. Wspólne przedsięwzięcie zostanie uruchomione po uzyskaniu zgody regulatora. Początkowo będą oferowane wyłącznie usługi bezpłatnego oglądania produkcji. Spółki w dalszej kolejności planują wprowadzić płatne pakiety.

Platformy Player.pl (należąca do TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (należąca do Cyfrowego Polsatu) pozostaną dostępne dla widzów, a ich przyszły kształt będzie określony przez właścicieli w najbliższym czasie.