TVN Discovery Polska pokaże serial dokumentalny „Geneza nienawiści”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Discovery Channel, TVN 7 oraz TVN 24, a także serwis Player.pl pokażą serię dokumentalną Alexa Gibneya i Stevena Spielberga „Geneza nienawiści”.

„Geneza nienawiści” to sześcioczęściowa produkcja, która bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść. Seria oparta jest na najnowszych reportażach dziennikarskich, analizach historycznych oraz badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii. Alex Gibney oraz Steven Spielberg docierają do ewolucyjnych podstaw nienawiści. Pokazują, jak przez lata zmieniała się natura tego zagadnienia i jak potężny wpływ ma nie tylko na jednostki, ale też na społeczeństwa.

Każdy odcinek przeplata wiedzę naukową z historiami bohaterów z całego świata. Od dramatycznych wydarzeń historycznych, którym przyglądał się świat: Holokaust, ludobójstwo w Rwandzie, krwawa dyktatura Czerwonych Khmerów w Kambodży czy czasy niewolnictwa w USA, przez działania grup hejterskich, po strzelaniny w szkołach i przykłady znęcania się nad rówieśnikami.

Seria dokumentalna „Geneza nienawiści” rozpatruje w szerszym kontekście bardzo aktualny temat, z którego licznymi przejawami spotykamy się w naszym codziennym życiu. Przemoc kibiców sportowych, pełną hejtu retorykę rozpowszechniającą się w mediach społecznościowych, a także gorące spory na tematy polityczne, rasowe, religijne, czy społeczne. Nasz dokument pozwala widzom zapoznać się z najbardziej brutalnymi i trwałymi przykładami nienawiści z całego świata. To ważna i niezwykle aktualna produkcja. Cieszę się, że możemy ją pokazać i zabrać głos w tak istotnej sprawie – powiedział Przemysław Kwiatkowski, dyrektor kanałów factual grupy TVN Discovery Polska.

Serię „Geneza nienawiści” wyprodukowało Amblin Television i Jigsaw Productions we współpracy z Escape Artists dla Discovery Channel. Reżyserami produkcji są Geeta Gandbhir i Sam Pollard.

Pierwszy odcinek produkcji będzie można obejrzeć 21 października o godzinie 22:00 na antenie Discovery Channel. Po emisji w telewizji, „Geneza nienawiści” będzie również udostępniania w serwisie Player.pl. Ponadto serię w listopadzie pokaże telewizja TVN 24, a w grudniu TVN 7.