TVN pokaże film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

17 maja, w piątek o godzinie 23:00 telewizja TVN pokaże film dokumentalny braci Sekielskich – „Tylko nie mów nikomu”. W czasie emisji dokumentu, TVN nie będzie emitować reklam.

Dokument braci Sekielskich opowiada o ofiarach księży-pedofilów. Zostały one skonfrontowane twarzą w twarz ze swoimi oprawcami. Film „Tylko nie mów nikomu” został opublikowany w serwisie YouTube. W ciągu kilku dni od premiery na portalu, dokument uzyskał prawie 18 milionów wyświetleń. Produkcja została sfinansowana za środki wpłacone przez dobrowolne datki poprzez serwis Patronite.

13 maja Tomasz Sekielski w programie Tomasza Lisa emitowanym na portalu Onet.pl poinformował, że wraz z bratem może udzielić darmowej licencji na pokazywanie filmu w ogólnopolskiej telewizji. W tradycyjnych mediach, film „Tylko nie mów nikomu” wyemitowano premierowo 16 maja, w czwartek w Telewizji WP. TVN jest drugą stacją telewizyjną, która postanowiła pokazać dokument. Jako pierwszy o tym fakcie informował dziennikarz Press.pl – Maciej Kozielski.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i pisarzem. Od 28 listopada 2018 jest jednym z gospodarzem programu „Onet Rano”Przez kilkanaście lat współpracował z TVN – był między innymi: reporterem „Faktów TVN” oraz prowadzącym „Teraz my!” i „Czarno na białym”. Od 2012 do 2015 roku był gospodarzem poranków w Radiu TOK FM. Prowadził również program „Po prostu” w TVP1, a także „Woronicza 17” w TVP Info. Od 2016 roku był związany z kanałami Grupy ZPR. Prowadził program „Teraz ja!” na antenie Nowa TV oraz realizował serię dokumentów „Tomasz Sekielski. Teoria spisku” dla Fokus TV. Współpracował też z tygodnikiem Newsweek oraz Wprost. Sekielski zrealizował dwa filmy dokumentalne: „Władcy Marionetek” oraz „8:38”.