TVN Warner Bros. Discovery pokaże konkursy Pucharu Świata w skokach

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Grupa TVN Warner Bros. Discovery opublikowała komunikat, w którym potwierdza fakt transmisji większości konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich na antenie TVN i w Eurosporcie.

W ramach otwartej anteny TVN mają zostać nadane niemal wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach. Nie dotyczy to konkursów rozgrywanych w Polsce, które pokaże na antenie otwartej Telewizja Polska, a także zawodów w Rasnovie, których dysponentem praw jest EBU, a od której prawa ma polski nadawca publiczny. Grupa ma ponadto pokazać konkursy mieszane, które zostaną rozegrane w Titisee-Neustadt i Willingen na antenie kanału Metro. Zawody te planowane są na sobotę, 10 grudnia i na piątek, 9 lutego.  TVN po raz pierwszy ma pokazać mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Planicy. Dotyczy to konkursów skoków narciarskich.

Naszą ambicją jest pokazywanie fascynujących wydarzeń sportowych w najlepszy możliwy sposób. Mamy najbogatszą ofertę sportów zimowych w Polsce, a perłą w koronie naszych zimowych praw są skoki narciarskie. Chcemy, aby sport połączył miliony widzów TVN Warner Bros. Discovery we wspólnym kibicowaniu, dlatego pokażemy niemal wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN, Eurosporcie 1 i w Playerzepowiedziała Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN Warner Bros. Discovery w Polsce

W kanałach linearnych Eurosportu będą wszystkie konkursy (oprócz Rasnova), także te rozgrywane w Polsce. Ponadto na antenach mają być, tak jak w poprzednim sezonie, zawody Pucharu Świata kobiet. W ramach Eurosportu Extra w Playerze będą dostępne również transmisje z niedzielnych kwalifikacji. Grupa TVN Warner Bros. Discovery podkreśla w komunikacie, że jest „domem skoków narciarskich w Polsce”.

Zespół skoków w TVN Warner Bros. Discovery

Zawody mają komentować tak jak w poprzednim sezonie Marek Rudziński i Igor Błachut. Reporterem relacjonującym wydarzenia spod skoczni w obu stacjach będzie Kacper Merk.  Podczas wybranych konkursów widzowie TVN zobaczą również Krzysztofa Skórzyńskiego. Grupa pozostała przy osobnych studiach w TVN i Eurosporcie. W głównej stacji prowadzącymi pozostaną Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, a ich gośćmi Jakub Kot i Magdalena Pałasz. W Eurosporcie będą to na zmianę Paweł Kuwik i Michał Korościel, a ich gośćmi, oprócz Kota i Pałasz m.in. Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Studio będzie poza Warszawą podczas Turnieju Czterech Skoczni i mistrzostw świata, a w Eurosporcie także w Wiśle i Zakopanem. Ponownie podczas studia będą teleportacje, tak jak to było w zeszłym sezonie. Ponadto ma być obecne nowe narzędzie do analizy skoków. W Eurosporcie mają być analizy danych historycznych i tych z trwającego sezonu. Informacje o zawodach mają być w programach informacyjnych grupy oraz w TVN24.

Zima w TVN Warner Bros. Discovery

Od listopada aż do początku kwietnia nadawca pokaże rywalizację w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich. Również stacja planuje transmisje z Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. TVN Warner Bros. Discovery zapowiada ponad 1100 godzin relacji na żywo z ponad 500 wydarzeń. Kulminacyjnymi momentami sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy, w narciarstwie alpejskim w Courchevel i w narciarstwie dowolnym i snowboardzie w Bakuriani.