TVP uruchomiła nowy serwis telewizji hybrydowej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Na początku maja Telewizja Polska upubliczniła nowy serwis internetowy w ramach usługi hybrydowej telewizji (HbbTV).

Unowocześniony serwis zyskał odświeżoną szatę graficzną zgodny z pozostałą identyfikacją wizualną Telewizji Polskiej. Użytkownicy mają możliwość obejrzenia produkcji dostępnych w ramach biblioteki TVP VOD. Ponadto serwis umożliwia oglądanie kanałów na żywo dostępnych w usłudze TVP Stream, między innymi TVP Info i Poland In.

Menu HbbTV
Strona główna usługi HbbTV – fot. Telewizja Polska / omediach.info

Usługa telewizji hybrydowej jest dostępna w wybranych telewizorach podłączonych do internetu. Aby skorzystać z dodatkowych treści, należy uruchomić dowolny kanał Telewizji Polskiej w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i nacisnąć czerwony przycisk na pilocie. Zakres dostępnych treści jest zależny od wersji oprogramowania HbbTV zainstalowanej w odbiorniku.

Dodatkowe treści udostępniane widzom za pomocą HbbTV są dostępne również między innymi na kanałach Grupy Polsat, w TVN i telewizji Metro.

Wirtualne kanały w MUX 8

W ramach multipleksu 8 nadawane są wirtualne kanały Legia TV oraz Emi TV. Umożliwiają dostęp do specjalnych treści wideo, przeglądania informacji, a także słuchania rozgłośni radiowych. Testowo w MUX 8 dostępne są także wirtualne kanały eSzkola 1, eSzkola 2 i eSzkola 3. Aktualnie stacje emitują plansze zachęcające widzów do podłączenia telewizora do internetu. W przeszłości można było m.in. obejrzeć zwiastun walki bokserskiej i meczów piłkarskich.