TVP1 zmienia porę emisji serwisu sportowego

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska zmienia godziny emisji informacji sportowych na swoich antenach. Od 25 lutego „Sport” w TVP 1 będzie emitowany o godzinie 19:25 – przed „Wiadomościami.

„Sport” w TVP 1 jest kilkominutowym podsumowaniem informacji ze świata sportu, emitowanym od 1 grudnia 1997 roku. Aktualnie serwis pojawia się po programie „Alarm”, a w niedzielę po prognozie pogody. Wcześniej – do lutego 2018 roku – „Sport” był emitowany pomiędzy „Wiadomościami”, a „Pogodą”. Serwis sportowy jest nadawany z napisami dla niesłyszących.

Sport TVP1
Przemysław Babiarz w „Sporcie” – fot. TVP

Pełen sportowy obraz dnia można zobaczyć codziennie wieczorem na antenie TVP Sport w „Sportowym Wieczorze”. Oprócz bieżących informacji, w programie pojawiają się specjalne cykle dziennikarzy, m.in. „Tajemnice sportu” i „Złowione w sieci”. „Sportowy wieczór” 30 lipca 2018 roku zyskało nową oprawę. Od 2018 roku kanał TVP Sport jest ogólnodostępny. Stację można oglądać w ramach naziemnej telewizji cyfrowej – w MUX 3 (wersja SD) i MUX 8 (wersja HD).

Logo „Sportowego wieczoru” – fot. TVP Sport

Tematy dotyczące sportu poruszane są również w serwisach informacyjnych TVP Info, w których pojawiają się dziennikarze TVP Sport.