„Ultraviolet 2.0” w październiku premierowo w Polsat Seriale

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Od 17 października telewizja Polsat Seriale będzie pokazywać drugi sezon serialu kryminalno-sensacyjnego „Ultraviolet”. Będzie to pierwsza, premierowa emisja produkcji na antenach Grupy Polsat.

Serial opowiada o grupie detektyw-amatorów rozwiązujących kryminalne zagadki. Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Aleksandra Serafin (Marta Nieradkiewicz). Pierwszy sezon premierowo był emitowany jesienią 2017 roku na antenie AXN. Ponadto produkcję można było obejrzeć w Polsacie latem 2019 roku. 2 października 2019 roku telewizja AXN rozpoczęła emisję drugiego sezonu.

W pierwszym odcinku widzowie zobaczą zalążek sprawy, którą będzie można obserwować przez cały sezon. Ola i Anna poznają Daniela, przyrodniego brata ojca Aleksandry. Jednak niedługo po pierwszym spotkaniu chłopak zostaje odnaleziony powieszony w pokoju hotelowym. Policja stwierdza, że było to samobójstwo. W tle pojawi się wątek odziedziczonej przez Olę i Annę kamienicy oraz prawnika prowadzącego sprawy reprywatyzacyjne w Łodzi.

W kolejnych odcinkach grupa „Ultraviolet” zmierzy się również z samobójstwem youtubera-prankstera, zaginięciem noworodka oraz śmiercią studenta łódzkiej szkoły filmowej. Ponadto detyktywi-amatorzy pomogą rozwiązać sprawą śmierci w klinice brata nowego bohatera serialu – policjanta Kuby (Piotr Stramowski).

Piotr Stramowski - Ultraviolet
Piotr Stramowski zagra Kubę – nowego policjanta, który wychodzi z więzienia po oczyszczeniu z fałszywego oskarżenia o współpracę z organizacją przestępczą – fot. AXN

W obsadzie serialu oprócz Marty Nieradkiewicz i Piotra Stramowskiego znaleźli się także: Agata Kulesza, Marek Kalita, Bartłomiej Topa, Sebastian Fabjański i Magdalena Czerwińska. W składzie „Ultrafioletowych” widzowie ponownie zobaczą Michała Żurawskiego, Karolinę Chapko i Paulinę Chapko oraz Viet Anh Do, a także Mateusza Damięckiego. Gościnnie w drugim sezonie występują m.in.: Filip Bobek, Paweł Wilczak, Wojciech Mecwaldowski, Marcin Perchuć i Maciej Musiałowski. Producentem serialu jest Opus Film.

4 odcinki serialu „Ultraviolet 2.0” będzie można obejrzeć w soboty od godziny 21:00, od 17 października.