Viaplay pokaże w Polsce testy przedsezonowe Formuły 1

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay nada w Polsce transmisję z testów Formuły 1, które odbędą się w Bahrajnie.

Testy odbędą się w dniach 23-25 lutego 2023 roku na torze w Bahrajnie, gdzie tydzień później rozpocznie się sezon Formuły 1. Trzy dni będą podzielone na dwie sesje po 4 godziny z godzinną przerwą obiadową. O tym, że Viaplay pokaże testy poinformował na Twitterze Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay.

Będzie to pierwsza taka transmisja w Polsce. Wcześniej Eleven Sports przygotowywało wyłącznie magazyny po każdym dniu z analizami dziennikarzy. Formuła 1 realizuje sygnał telewizyjny z testów przedsezonowych od 2019 roku. Dotychczas w Polsce dni przygotowawcze do sezonu można było oglądać tylko w usłudze F1 TV Pro.

Viaplay przejmuje prawa do Formuły 1 – co w ofercie transmisji?

Viaplay od 2023 roku będzie przez trzy sezony w Polsce pokazywać mistrzostwa świata Formuły 1 na swoich streamach. Platforma będzie oferować główny przekaz z treningów, kwalifikacji i wyścigu oraz trzy kamery pokładowe i live timing. Prawa obejmują także transmisje z wyścigów Formuły 2 i Formuły 3, a także z wyścigów Porsche Supercup. Platforma ma pokazać 4 wyścigi w sezonie bez dodatkowych opłat. Na ten moment jednak nie wiadomo, czy zrobią to sami, czy udzielą nadawcy telewizyjnemu sublicencji. W latach 2016-2022 Formułę 1 w Polsce pokazywały kanały Eleven Sports, a między 2020 a 2022 rokiem główny Polsat nadawał 4 wyścigi w sezonie za darmo.

Według informacji przekazanych przez Pawła Wilkowicza w programie „Nocne Gadki” na kanale portalu Meczyki, sesje F1 będą obudowane studiem z analizami dziennikarzy i ekspertów, będą mieli także korespondentów na torze oraz opinie byłych kierowców serii.  Częściowo skład zespołu F1 ma być przedstawiony najpewniej jeszcze w 2022 roku.  Do końca tego roku trwa promocja na roczną subskrypcję Viaplay za 33,25 zł miesięcznie. Od 1 marca miesięczna opłata za pakiet Total wyniesie 55 zł.