Viaplay przejęło brytyjskie Premier Sports

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay Group przejęła istniejącą w Wielkiej Brytanii i Irlandii grupę kanałów Premier Sports.

W Wielkiej Brytanii Premier Sports jest właścicielem praw do LaLiga, Pucharu Włoch,  Pucharu Szkocji, Pucharu Ligi Szkockiej. Również posiadają prawa do rozgrywek rugby, a także do wyścigów NASCAR i ligi brytyjskiej w hokeju na lodzie. Mają 222 tysiące abonentów (dane na lipiec 2022 roku), prowadzą stacje Premier Sports 1 i 2 oraz kanał utrzymywany z reklam – FreeSports.

Przejęcie pozwoli na bycie Viaplay na mapie Wielkiej Brytanii i na przyspieszenie naszego rozwoju na tym kluczowym rynku.  Premier Sports ma lojalną bazę subskrybentów, ustabilizowane porozumienia dotyczące dystrybucji i możliwości produkcyjnych oraz portfolio praw, które uzupełniają ofertę. Jest wielka okazja, by rozszerzyć dostępność Viaplay, włącznie z naszymi produkcjami oryginalnymi dla subskrybentów Premier Sports. Zabezpieczyliśmy biznes, który rozwija się szybko i jest drogą do zbudowania silnej pozycji Viaplay w Wielkiej Brytaniipowiedział Anders Jensen, Viaplay Group President and CEO.

Zgodnie z porozumieniem, wszystkie kanały Premier Sports otrzymają branding Viaplay i będą dostępne przez obecnych partnerów dystrybucji. Kontent dostępny przez kanały telewizyjne będzie rozszerzany o ofertę filmową i serialową platformy. Viaplay posiada w Wielkiej Brytanii prawa do spotkań eliminacyjnych reprezentacji Szkocji, Irlandii Północnej i Walii, a także do innych spotkań międzynarodowych UEFA od 2024 roku.

W Premier Sports jesteśmy dumni, ze stworzyliśmy dynamiczną, innowacyjną ofertę sportową i nadawczą w ciągu ostatnich 13 lat. Przez trudną pracę naszych ludzi nasza spółka notowała wzrost i dzisiaj mamy szerokie portfolio transmisji sportowych, które cieszą subskrybentów w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż naszej spółki do Viaplay Group spowoduje wzrost dostępnego kontentu dla nowych i istniejących abonentów. To początek ekscytującego nowego rozdziału w rozwoju biznesu, co jest świetną wiadomością dla naszych współpracowników, klientów i partnerówpowiedział Richard Sweeney, Premier Sports CEO

Viaplay w Wielkiej Brytanii

W tym kraju Viaplay ma wystartować w drugiej połowie tego roku. Platforma zapewniła sobie prawa do mistrzostw świata w hokeju na lodzie od 2024 do 2028 roku. Posiadają także od 2023 do 2028 roku prawa do imprez Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej (łyżwiarstwo szybkie, short track, łyżwiarstwo figurowe; MŚ od 2024 roku), Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie (2023-2028). Od 2022 roku będą pokazywać mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, a także siatkarskie imprezy CEV z Mistrzostwami Europy i Ligą Mistrzów i Mistrzyń na czele.

Platforma posiada także Continental Tour w lekkoatletyce w latach 2023-2029 oraz Indoor Tour w 2023. Mają także, ale nie na wyłączność prawa do zawodów w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w latach 2022-2026. Licencja nie została udzielona na wyłączność, ponieważ posiada ją również Discovery (w tym Eurosport). Szefem redakcji sportowej został Edward Breeze, który pierwotnie pracował w ramach DAZN.