Viaplay z prawami do transmisji NHL w Polsce do 2026 roku

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Należąca do grupy NENT platforma streamingowa Viaplay nabyła prawa do transmisji National Hockey League w Polsce.

Prawa nabyto na 5 lat, to jest do 2026 roku. W ramach nich Viaplay pokaże od 12 października wszystkie mecze sezonu NHL. Wybrane transmisje będą opatrzone polskim komentarzem. Z pozostałych wydarzeń związanych z NHL, Viaplay pokaże obszernie Puchar Stanleya i jego finały. Będą transmitowane także wydarzenia, takie jak Winter Classic, Mecz Gwiazd, Stadium Series, Heritage Classic czy Global Series. Łącznie Viaplay planuje transmitować w Polsce do 1400 spotkań NHL rocznie.

Nasze 18-letnie partnerstwo z NHL jest jednym z najdłuższych i najważniejszych. Pokazuje możliwości grupy NENT do oferowania sportu premium dla nowych i stałych fanów na rynkach nordyckich i międzynarodowych. Jakość i dramatyczność NHL, razem z udanymi karierami Mariusza Czerkawskiego czy zdobywcy Pucharu Stanleya Krzysztofa Oliwy utworzyły lojalną polską widownię. Widzowie Viaplay teraz mogą cieszyć się każdym meczem NHL jako część najlepszej oferty sportowej w Polsce – powiedział Peter Norrelund, szef NENT Group do spraw sportu.

Podczas naszej długiej i rozszerzającej się współpracy z NENT Group możemy oferować nasz sport dla większej liczby fanów w Europie niż kiedykolwiek wcześniej. Porozumienie z NENT Group pozwoli nam zaspokoić naszą bardzo namiętną polską bazę fanów. Chcemy w przyszłości nadal oferować polskim fanom nasze programy z najlepszymi graczami na świecie – mówi David Proper, NHL Senior Executive Vice President of Media & International Strategy.

W Polsce Viaplay oferuje także transmisje szwedzkiej ligi hokeja na lodzie. Platforma chce przez trzy lata kontraktu nadać 120 meczów SHL rocznie.

Viaplay – sport, filmy, programy i seriale w internecie

Platforma Viaplay ruszyła w Polsce 3 sierpnia. W jej ofercie znajdują się filmy i seriale od popularnych dystrybutorów. Ponadto użytkownicy aplikacji mogą oglądać programy, m.in. polską wersję show „Fort Boyard”. Właściciel nabył także prawa telewizyjne do transmisji widowisk sportowych, m.in. Bundesligi, Ligi Europy UEFA (wyjazdowe mecze Legii Warszawa na żywo tylko w Viaplay), Ligi Konferencji UEFA oraz Formuły 1 (od 2023 roku).