Walka o medale na dużej skoczni, wraca Liga Mistrzów

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Będą skoki narciarskie i rywalizacja na dużej skoczni. Nie zabraknie również Ligi Mistrzów.

Skoki narciarskie: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

Konkurs mężczyzn na skoczni dużej (sobota, 11:55 w TVP1, TVP Sport i Eurosporcie 1), konkurs drużynowy (poniedzialek, 11:55 w TVP1 i Eurosporcie 1)

fot. YT FIS Ski Jumping

Panowie przenoszą się na dużą skocznię. To tam odbędzie się rywalizacja o ostatnie medale na skoczni. W piątkowych kwalifikacjach weźmie udział 56 zawodników, a do sobotniej rywalizacji awansuje 50. Powalczą oni o medale indywidualne oraz drużynowe. W rywalizacji indywidualnej wśród faworytów można rozpatrywać Ryoyu Kobayashiego, który będzie chciał dołożyć do złota ze skoczni normalnej taki sam medal z dużego obiektu. Do nich także zalicza się Marius Lindvik, Stefan Kraft, Peter Prevc, Halvor Egner Granerud czy Daniel Andre Tande. Tande, który dopiero co dojechał do Zhangjiakou w sesjach treningowych spisywał się fenomenalnie. Będzie miał duże szanse na to, że powalczy o medale.

Z Polaków powalczą Dawid Kubacki czy Kamil Stoch, a na swoje szanse także czekać będą Piotr Żyła czy Paweł Wąsek, dla którego to debiut na igrzyskach. Cichymi faworytami są reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Klimow czy Sadrejew dobrze radzili sobie na treningach i możliwe, że przełożą swoją formę na skoki oceniane. W poniedziałek drużyny zawalczą o medale. Będzie ich najpewniej 10, a faworytów jest 6. Wśród nich jest Polska. Wszystko zależy od dyspozycji dnia i dyskwalifikacji, co pokazał mikst w poprzedni poniedziałek. Słowenia będzie walczyć o to, by zdobyć złoto też w drużynie męskiej, ale nie jest wykluczone, że do walki włączy się też Austria, ROC czy Norwegia.

Piłka nożna: Liga Mistrzów UEFA, pierwszy mecz 1/8 finału FC Salzburg vs. FC Bayern Monachium (środa, 20:55 w TVP1 i Polsacie Sport Premium 1, skróty wszystkich spotkań od 22:55 w TVP Sport)

fot. YouTube Bundesliga

Liga Mistrzów wraca po zimowej przerwie. Czas na mecz 1/8 finału między Salzburgime a Bayernem. Faworytem spotkania jest Bayern, który świetnie sobie radzi w Bundeslidze, a swoją grupę w LM przeszedł suchą stopą. Salzburg w swojej lidze też prowdzi. W Lidze Mistrzów ze swojej grupy wyszli na 2. miejscu, a gorsi od nich byli Sevilla czy Wolfsburg. Bayern będzie dla nich trudnym rywalem, jednak z determinacją powinnni sobie poradzić. Trzeba pamiętać o tym, że Bayern gra o to, by znowu być w finale Ligi Mistrzów, a w tak dobrym sezonie ligowym to będzie dla nich priorytetowa rzecz. I nic dziwnego, to oni są faworytem tego meczu.