Warszawski sąd wpisał likwidatora Polskiej Agencji Prasowej. Co z TVP i Polskim Radiem?

  • Prasa
Autor: rafs

Kolejna decyzja w sprawie mediów publicznych.

Sąd Rejonowy w Warszawie w poniedziałek, 29 stycznia na posiedzeniu niejawnym wpisał likwidatora Polskiej Agencji Prasowej. Proces likwidacji rozpoczął się na wniosek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spółka posługiwać się teraz będzie nazwą „Polska Agencja Prasowa w likwidacji”.

Przypomnijmy, że tydzień temu ten sam sąd nie wpisał likwidatorów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, powołując się m.in. na nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Ministerstwo zapowiedziało, że złoży apelację od decyzji. Obie spółki mimo decyzji odmownej posługują się nazwą z dopiskiem „w likwidacji”. Wcześniej sąd odmówił wpisania do rejestru prezesów TVP i Polskiego Radia powołanych na walnych zgromadzeniach 20 grudnia 2023 roku.

Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz w „Pytaniu na śniadanie”. Są też inne pary

Od 20 grudnia 2023 roku nowy prezes, a później likwidator wprowadzili wiele zmian w państwowej telewizji. Nowe osoby pojawiły się m.in. w porannym programie TVP2. Nową parą gospodarzy zostali Filip Antonowicz, dziennikarz Radia Eska oraz Katarzyna Dowbor, która przez prawie 10 lat tworzyła w Telewizji Polsat program „Nasz Nowy Dom”. Dla niej jest to również powrót do Telewizji Polskiej.

W ostatnich dniach w programie „Pytanie na śniadanie” zadebiutowali Tomasz Stockinger i Joanna Górska. W programie jest także Klaudia Carlos, która prowadzi poranny show z Robertem El Gendy. Nadawca audycji pożegnał się z dotychczasowymi parami prowadzących.