Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 29. Głównym partnerem telewizyjnym TVN Grupa Discovery

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W niedzielę, 31 stycznia na całym świecie ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane w 29. Finale WOŚP zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

TVN Grupa Discovery po raz piąty została głównym partnerem telewizyjnym akcji. Relację będzie można oglądać na antenach TVN, TVN24, TTV oraz na platformie Player.

Kolejny raz z dumą będziemy wspierać działania Wielkiej Orkiestry jako partner telewizyjny. Myślę, że ze względu na szczególne okoliczności tym razem aktywność telewizyjna i online’owa WOŚP będzie nawet ważniejsza niż w poprzednich latach, dlatego zrobimy co w naszej mocy, żeby dzień finału Orkiestry znowu był świętem wszystkich ludzi dobrej woli – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

O Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stacje TVN Grupa Discovery będą informować od samego rana. Oficjalny start akcji rozpocznie się w programie „Dzień Dobry TVN”. Przez cały dzień w TVN, TVN24, TTV oraz na platformie Player będą się odbywać łączenia z sześcioma miastami w Polsce: Sosnowcem, Białką Tatrzańską, Łodzią, Tarnowem Podgórnym, Wrocławiem i Radomiem. Reporterami będą Maciej Wójcik, Bartek Jędrzejak, Gabi Drzewiecka, Zbigniew Łuczyński, Katarzyna Jaroszyńska i Kinga Burzyńska.

Studio telewizyjne znajduje się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W finałowym koncercie zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, Łąki Łan, Organek, Dr Misio, Piersi oraz Vavamuffin.

29. Finał WOŚP jest już praktycznie gotowy do odpalenia! 10 stycznia na antenie TVN24 w specjalnym programie Jurka Owsiaka zaprosiliśmy wszystkich do próby generalnej naszej zbiórki i potwierdziliśmy, że gdyby Finał odbywał się w pierwotnym terminie – zagralibyśmy pięknie i z całą mocą. Przed nami jeszcze kilkanaście dni a deklarowana kwota 29. Finału to już 11 milionów [stan na dzień 27 stycznia – przyp. red.]. Nie możemy doczekać się 30 stycznia, kiedy to ruszy nasza transmisja (również na Player.pl) i 31 stycznia kiedy będziemy witać się z milionami naszych przyjaciół przed ekranami telewizorów. W tym roku szczególnie adekwatne będzie hasło Jurka Owsiaka – oj się będzie działo – informuje Anna Jadwiga Orzech, dyrektorka komunikacji w Fundacji WOŚP.

Dodatkowo gwiazdy TVN Grupa Discovery przekazali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Rzeczy od serca”. Na aukcjach można odnaleźć możliwość zagrania epizodu w nowym serialu „Tajemnica zawodowa” czy „Brzydula”, mecz tenisowy z Anną Dereszowską, finałową budowlę z programu „LEGO Masters” lub kolację z Małgosią Heretyk oraz Ernestem Musiałem z serialu „19+”.