Michał Wiśniewski

„Wielka ucieczka” nowością TV4. Kasprzyk, Pavlović i Wiśniewski uczestnikami

mab

8 maja na antenie telewizyjnej Czwórki zadebiutuje program „Wielka ucieczka”. W każdym odcinku inna para gwiazd wcieli się w rolę zbiegłych więźniów ściganych przez trójkę prowadzących-„strażników”.

Punktem wyjścia akcji jest więzienna cela, z której ucieka dwoje bohaterów odcinka, ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych. Ich tropem podąża trzech strażników, zdeterminowanych, by złapać zbiegów najszybciej, jak to możliwe.

Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po upływie których ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut.

Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Mogą za to raz wyłączyć sprzęt tropiący strażników. Pościg kończy się, gdy uciekinierzy zostają schwytani lub jeśli uda im się pozostać nieuchwytnymi przez 4 godziny.

W „Wielkiej ucieczce” jako uciekinierzy wystąpią: Ewa Kasprzyk, Iwona Pavlović, Paulina Sykut-Jeżyna, Honorata Witańska, Kamila Ścibiorek, Magdalena Margulewicz, Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski, Marcin Miller, Akop Szostak, Łukasz „Juras” Jurkowski, Mariusz Węgłowski, Jerzy Mielewski, Paweł Dudek (Czadoman), Luka Rosi, Adam Asanov, Michał Pałubski i Roman Awiński. Ścigać ich będą twórcy youtube’owego kanału „Urbex History”Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski – specjalizujący się w eksploracji opuszczonych, trudno dostępnych i tajemniczych obiektów. Program „Wielka ucieczka” powstaje na podstawie holenderskiego formatu „Hunting Season”. Producentem polskiej edycji jest Rochstar.

Prowadzący program „Wielka ucieczka” – fot. TV4

Emisja programu w niedziele o godzinie 20:00 w TV4, od 8 maja.