„Wielki test…” rzadziej na antenie TVP1. „Nie jest programem regularnym”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

20 marca o godzinie 21:00 TVP 1 pokaże „Wielki test o wojsku”, w związku z 20-leciem Polski w NATO. Natomiast w kolejnych tygodniach stacja będzie emitować filmy fabularne. Jak dowiedział się portal omediach.info, Telewizja Polska nie planuje jednak rezygnacji z tego formatu

Od stycznia 2019 roku Jedynka rzadziej realizuje „Wielkie Testy”. Centrum Informacji TVP poinformowało naszą redakcję, że TVP1 w dalszym ciągu będzie produkować ten teleturniej, a jego emisja będzie okazjonalna.

„Wielkie Testy” są niezmiennie obecne na naszej antenie. Program jest obecny w TVP1 raz – dwa razy w miesiącu. (…) jest widowiskiem nawiązującym do aktualnych i historycznych wydarzeń, nie jest programem regularnym i nie zawsze znajduje się w ramówce – poinformowało Centrum Informacji TVP

27 marca na antenie programu pierwszego Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć amerykański film „Starsky i Hutch”. Opowiada on o dwóch policjantach, którzy próbują rozwiązać sprawę morderstwa. W rolach głównych wystąpili między innymi: Ben Stiller, Owen Wilson i Snoop Dogg. 3 kwietnia widzowie Jedynki również zobaczą film fabularny. Pierwotnie TVP 1 planowało wyemitować w tych dniach „Wielkie testy”. Natomiast w kolejne dwie kwietniowe środy pojawią się transmisje ćwierćfinałów Ligi Mistrzów UEFA.

„Wielki test” jest realizowaną na żywo zabawą, podczas której znane osobowości odpowiadają na pytania o danej tematyce. W każdym odcinku zwycięska para gwiazd wygrywa 30 tysięcy złotych. Pieniądze są przekazywane na cel charytatywny. Dodatkowo widzowie mogą rozwiązać test w internecie – na stronie wielkitest.tvp.pl lub za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony.

Pierwszy „Wielki test” odbył się 10 listopada 2008 roku i dotyczył historii Polski z okresu I Wojny Światowej, w związku z 90. Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Przez kilka lat program pojawiał się okazjonalnie. Ponadto, oprócz gości w studiu, testy rozwiązywali również wszyscy chętni w specjalnie przygotowanych salach w różnych polskich miastach. W późniejszym czasie ograniczono liczbę wyjazdowych testów. Od 30 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska emituje program co tydzień – w środy, za wyjątkiem dni, w których odbywają się mecze Ligi Mistrzów.

„Wielkie testy” aktualnie prowadzą: Anna Popek, Sylwia Dekiert, Przemysław Babiarz oraz Maciej Kurzajewski. W przeszłości program prowadzili również m.in.: Paulina Chylewska, Maciej Orłoś oraz Piotr Kraśko.