„Wielkie kino” w majowe środy na TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

Telewizja TNT zaprezentuje kolejne pozycje filmowe w ramach akcji „Wielkie kino”. W majowe środy o godzinie 21:00 pojawią się filmy, w których nie zabraknie pościgów oraz tajemnic. Widzowie poznają także bohaterów działających na granicy prawa.

Gangster Squad. Pogromcy mafii

1 maja telewizja TNT pokaże film „Gangster Squad. Pogromcy mafii”. Adaptacja opartej na faktach książki Paula Liebermana jest trzymającym w napięciu kinem gangsterskim. Kiedy w 1949 roku miastem Los Angeles rządzi szef mafii Mickey Cohen (Sean Penn), który czerpie zyski z nielegalnego handlu, do walki z nim zostaje powołany tajny oddział policyjny. Grupa zwana „Gangster Squad” dowodzona jest przez doświadczonego sierżanta Johna O’Marę (Josh Brolin) i jego partnera Jerry’ego Wootersa (Ryan Gosling).

Film „Gangster Squad. Pogromcy mafii” będzie można obejrzeć w środę, 1 maja o godzinie 21:00 na TNT.

Skazani na Shawshank

W drugą środę miesiąca widzowie TNT zobaczą zmagania Andy’ego Dufresne’a (Tim Robbins) w filmie „Skazani na Shawshank”. Główny bohater zostaje oskarżony o zabójstwo swojej żony oraz jej kochanka i osadzony w więzieniu Shawshank o zaostrzonym rygorze. Po pewnym czasie poznaje tam Ellisa Boyda „Reda” Reddinga (Morgan Freeman), który pomaga mu przystosować się do życia w zakładzie karnym. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Stephena Kinga.

Telewizja TNT pokaże film „Skazani na Shawshank” 8 maja o godzinie 21:00.

Wyścig

W następnym tygodniu kanał TNT wyświetli opartą na faktach produkcję „Wyścig”. Jest to historia o zaciętej walce między dwojgiem kierowców rajdowych – Jamesem Huntem (Chris Hemsworth) i Nikim Laudą (Daniel Bruehl). Historia została osadzona w latach 70. XX wieku. Bohaterowie, chcąc zasłużyć na tytuł najlepszego kierowcy Formuły 1, zrobią wszystko, aby zwyciężyć.

Film „Wyścig” zostanie wyemitowany 15 maja o godzinie 21:00 na antenie TNT.

Sherlock Holmes: Gra cieni

W kolejnym filmie w ramach akcji „Wielkie kino”, tytułowy detektyw (Robert Downey Jr.) wraz z przyjacielem dr. Johnem Watsonem (Jude Law) połączą siły, aby na dobre pokonać mściwego profesora Jamesa Moriarty’ego (Jared Harris). Śledczy są przekonani, że wzniecone zamieszki oraz śmierć ważnych osobistości są tylko wstępem do większego planu Moriarty’ego. Bohaterowie postanawiają położyć kres niebezpieczeństwu, jakie niesie za sobą złowrogi profesor.

Film „Sherlock Holmes: Gra cieni” będzie można obejrzeć w środę, 22 maja o godzinie 21:00 na TNT.

Gdzie jesteś, Amando

W ostatnią środę maja pojawi się dramat kryminalny „Gdzie jesteś, Amando” – debiut reżyserski Bena Afflecka. Ekranizacja powieści Dennisa Lehane’a opowiada o poszukiwaniach zaginionej Amandy McCready na przedmieściach Bostonu. Na tropie czteroletniej dziewczynki są detektywi Patrick Kenzie i Angie Genarro (Casey Affleck i Michelle Monaghan). Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzą na jaw nowe okoliczności.

Telewizja TNT pokaże film „Gdzie jesteś, Amando” 29 maja o godzinie 21:00.

Logo TNT

TNT

Stacja telewizyjna pokazująca kultowe filmy i seriale. TNT rozpoczęło nadawanie w Polsce w październiku 2015 roku. Właścicielem stacji jest Turner Broadcasting System, nadawca między innymi Cartoon Network i Boomerang.