Wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi w serwisach Grupy Polsat Plus. Specjalny pakiet w Polsat Box GO

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

30 lipca wystartuje kolejny sezon Fortuna 1 Ligi. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na platformie IPLA (od 1 września w Polsat Box Go), a wybrane na sportowych kanałach Polsatu.

Sezon 2021/2022 otworzy spotkanie Odry Opole z Miedzią Legnica. O godzinie 20:00 w Kielcach rozpocznie się mecz, w którym Korona Kielce podejmie Skrę Częstochowa. Natomiast pół godziny później GKS Tychy zagra przeciwko ŁKS Łódź. To spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport News.

Wszystkie mecze Fortuny 1 Ligi dostępne będą w IPLA TV w dostępie jednorazowym (10 złotych). Serwis pokaże w tym sezonie 309 spotkań. Produkcja sygnału odbywać się będzie przy wykorzystaniu wielu kamer, co podniesie jakość transmisji i umożliwi wdrożenie systemu VAR. Ponadto dostęp do transmisji będą mogli uzyskać kibice mieszkający za granicą.

1 września – wraz ze startem usługi Polsat Box GO, która zastąpi IPLĘ – do oferty nowej platformy trafi specjalny pakiet ze spotkaniami Fortuna 1 Ligi. Dostęp do rozgrywek będzie możliwy na wielu platformach – na komputerach, w Smart TV, na urządzeniach mobilnych i wybranych dekoderach.

Chcemy, aby widzowie Grupy Polsat Plus mogli oglądać piłkarskie gwiazdy pokroju Roberta Lewandowskiego czy Cristiano Ronaldo, rywalizujących w Lidze Mistrzów UEFA, jak również utożsamiać się ze swoimi lokalnymi bohaterami, występującymi w Fortuna 1 Lidze. Najbardziej różnorodną ofertę wśród kanałów sportowych i serwisów online rozumiemy bowiem jako mnogość transmitowanych dyscyplin, połączenie tego, co międzynarodowe i polskie oraz dostępność rozgrywek na każdym urządzeniu, które wybierze widz – mówi Piotr Pykel, Wicedyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

W ubiegłym roku przedłużony został kontrakt telewizyjny, na mocy którego Telewizja Polsat przez trzy kolejne lata (do sezonu 2023/24) pozostanie oficjalnym nadawcą spotkań Fortuna 1 Ligi i pokaże co najmniej 105 meczów w każdym sezonie na kanałach Polsatu Sport.