Wszystkie mecze Rakowa w Lidze Europy i Legii w Lidze Konferencji w TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Dobre wieści dla fanów piłki nożnej.

Telewizja Polska porozumiała się z Viaplay w sprawie sublicencji na pokazywanie wszystkich meczów Rakowa Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Poinformował o tym wiceszef TVP Sport Sebastian Staszewski na portalu X w czwartek, 14 września. Różnica względem poprzednich umów jest taka, że TVP pokaże także mecze wyjazdowe, a nie tylko domowe. W przypadku Legii i Lecha w LE i LKE Viaplay pokazywała ich wyjazdy na wyłączność.  Mecze będą dostępne także za darmo na stronie TVP Sport. Pierwsza transmisja w czwartek, 21 września. Będzie to mecz wyjazdowy z Atalantą Bergamo.

Trzy i pół godziny później wiceszef anteny potwierdził doniesienia Kacpra Sosnowskiego ze Sport.pl, że stacja również pozyskała sublicencję na spotkania Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy UEFA. Ta swoją przygodę z rozgrywkami rozpocznie również w czwartek, 21 września od meczu na Łazienkowskiej z Aston Villą. Wciąż nie ma informacji, czy TVP pokaże w tym sezonie w telewizji otwartej środowe mecze Ligi Mistrzów UEFA.

Viaplay wychodzi z Polski

To, że wszystkie spotkania Rakowa będzie mogła pokazać TVP nie jest najpewniej dziełem przypadku. Viaplay w 2024 roku opuści Polskę, jak i również kraje bałtyckie. W krajach skandynawskich i w Holandii pozostaną, jednak ich operacje będą ograniczone np. tylko do kontentu sportowego w Holandii.