„Wyborcza na środek lata” z polityczną grą planszową w sobotę z „Gazetą Wyborczą”

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

27 lipca, w sobotę ukaże się specjalne wydanie „Magazynu świątecznego” – „Wyborcza na środek lata”. Wraz z gazetą czytelnicy otrzymają „Wielką Grę Wyborczą” czyli polityczną grę planszową z ilustracjami Andrzeja Milewskiego znanego jako Andrzej Rysuje.

W „Wyborczej na środek lata” przeczytać będzie można m.in. rozmowę Ludmiły Anannikovej ze Swietłaną Aleksijewicz, w której pisarka opowiada o sytuacji politycznej na Białorusi i w Rosji, Czarnobylu oraz o swoim dzieciństwie i miłości. Pojawi się również wywiad z Marcinem Piotrowskim, który jako jedyny w radzie Lubaczowej zagłosował przeciw deklaracji anty-LGBT, a także rozmowę z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim o szamańskich praktykach w polskim Kościele. Ponadto redakcja „Wyborczej” opublikuje rachunek sumienia przygotowany przez ks. Adama Bonieckiego oraz rozmowę z Jerzym Owsiakiem o Woodstocku i tegorocznym Pol’and’Rock Festival.

Czytelnicy znajdą w numerze także reportaż Doroty Borodaj, który ukazał się w magazynie „Kontakt” pt. „Ola kocha Jezusa i Agatę. Kościół mówi: grzech”, analizę dotyczącą wilków w polskich lasach oraz rozmowę z urbanistą Mikaelem Colville’em-Andersenem o tym, czy rowery mogą uratować świat.

Wraz ze specjalnym wydaniem „Magazynu Świątecznego” czytelnicy otrzymają „Wielką Grę Wyborczą” – pierwsza polską planszówkę polityczną, do której scenariusz przygotował dziennikarz „Gazety Wyborczej” Marcin Kącki, a rysunki wykonał Andrzej Milewski znany jako Andrzej Rysuje. W grze kilka opcji politycznych walczy o władzę, politycy eliminują się wzajemnie na skutek różnych decyzji i przeciwności losu. Zabawa ma formę klasycznego węża, przeznaczona jest dla od 2 do 6 osób.

„Gazeta Wyborcza” z „Magazynem Świątecznym”, „Wysokimi Obcasami”, „Naszą Europą” oraz polityczną grą planszową ukaże się w sobotę, 27 lipca w cenie 7,99 złotych.