Wybory samorządowe 2024. Onet z wieczorem i porankiem wyborczym

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Onet przygotował wieczór i poranek wyborczy w związku z wyborami samorządowymi. Ramówka będzie wyglądała podobnie, jak to było przy wyborach parlamentarnych.

Specjalny program ruszy w niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 20:45 i poprowadzi go Marcin Zawada. Będzie dostępny na YouTube, a także na Stronie Głównej Onetu.  Dziennikarz przedstawi pierwsze wyniki exit-poll w sześciu miastach i będzie się łączył z reporterami obecnymi w sztabach poszczególnych komitetów wyborczych.

W programie pojawią się także rozmowy z najważniejszymi politykami prosto ze sztabów wyborczych, a także podsumowanie wyników wyborów z dziennikarzami i publicystami Ringier Axel Springer Polska: Bartoszem Węglarczykiem, Andrzejem Stankiewiczem i Magdaleną Rigamonti z Onetu, Mikołajem Kunicą z Business Insidera i Piotrem Drabikiem z Faktu. Tym razem program nie będzie łączony ze „Stanem wyjątkowym”, jak to było przy wyborach parlamentarnych.

W ramówce Onetu pojawi się także poranek wyborczy w poniedziałek, 8 kwietnia. Rozpocznie się on o godzinie 7:55. Poprowadzą go Dominika Długosz i Tomasz Sekielski. Prowadzący omówią i podsumują wydarzenia wyborcze, skomentują wyniki, porozmawiają z politykami i komentatorami.

Wybory samorządowe 2024 w telewizji – które stacje pokażą wieczór wyborczy?

W niedzielę, 7 kwietnia pierwsza tura wyborów samorządowych. Główni nadawcy telewizyjni – TVP, Polsat i TVN przygotowały wieczory wyborcze w tę, jak i w niedzielę za dwa tygodnie, przy drugiej turze wyborów. W ich trakcie będzie można obejrzeć pierwsze reakcje na wyniki sondażu exit-poll IPSOSu, także dotyczącego wyborów prezydenta sześciu wojewódzkich miast.

Transmisje będą trwały do późnych godzin nocnych. Będą one również dostępne za darmo w internecie.