„Wydarzenia” Telewizji Polsat w nowej oprawie graficznej [WIDEO]

mtom

Od poniedziałku, 3 stycznia br. „Wydarzenia” są emitowane w nowej oprawie graficznej. Jednym z nowym elementów programu jest lektor zapowiadający główne wydanie.

Intro rozpoczyna się widokiem ma stolicę Warszawy, który poprzez wirtualną bramę przechodzi do obrazu ze studia. Odświeżeniu uległ też sygnał „Wydarzeń”, który nabrał bardziej elektronicznego brzmienia. Sloganem programu, który wypowiada lektor w każdym głównym wydaniu są słowa „Najbardziej obiektywny program informacyjny w Polsce”. Codziennie na początku głównego wydania widzowie zobaczą widok z innego miasta – m.in. z Krakowa, Wrocławia czy Gdańska.

Nowa odsłona czerpie z nadającego od września ub. r. kanału Wydarzenia 24. Wspólnymi elementami są m.in. grafika ekranowa, przerywniki oraz okienka używane podczas łączeń z reporterami. Bez zmian pozostał jednak serwis sportowy i prognoza pogody. Redakcja omediach.info jako pierwsza informowała o planowanych zmianach już we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu pracowano nad nową odsłoną programu, a najważniejsze próby realizacyjne zakończono pod koniec 2021 roku.

Nowa oprawa tworzona wewnętrznie przy współpracy z Platige Image

Nowe elementy oprawy przygotował zespól grafiki i autopromocji Telewizji Polsat przy wsparciu grafików firmy Platige Image. Podobną współpracę można było zaobserwować podczas realizacji studia Ligi Mistrzów w Polsat Sport Premium 1. Platige Image było również odpowiedzialne za nową oprawę „Wiadomości TVP1” w 2019 roku.

Zmiany po 13 latach

To pierwsze tak duże zmiany w „Wydarzeniach”  od czerwca 2008. Poprzednią, grafikę ekranową oraz znak graficzny przygotowało studio Luxlotusliner. Pod koniec listopada nastąpiły z kolei zmiany w realizacji popołudniowych wydań programu, które od tego czasu są realizowane w studiu kanału Wydarzenia 24.