„You Can Dance – Nowa generacja” przeniesione z TVP2 do TVP1. Nowa pora emisji

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska po raz kolejny zmienia godzinę emisji talent show „You Can Dance – Nowa generacja”. Od października program będzie emitowany w niedziele w TVP1.

Nowością jesiennej ramówki TVP jest talent show dla młodych osób tanecznie uzdolnionych – „You Can Dance – Nowa generacja”. Program początkowo był emitowany w piątki o godzinie 20:00 w TVP2. 22 września nadawca zdecydował o przeniesieniu emisji na późniejszą porę, na godzinę 20:40. Po tygodniu Telewizja Polska ponownie postanowiła zmienić ramówkę. Od października show będzie emitowany w niedziele o godzinie 17:15 w TVP1.

„You Can Dance – Nowa generacja” jest propozycją stworzoną z myślą o całych rodzinach. Podjęliśmy decyzję o zmianie dnia i godziny emisji właśnie na prośbę rodzin, dla których dotychczasowa pora (emisja kończyła się po 22:20) uniemożliwiała wspólne oglądanie programu. Nowy dzień i godzina została dostosowana przede wszystkim do najmłodszych widzów od 8+, dla których taniec jest nie tylko sposobem na aktywne spędzanie czasu, ale może stać się pomysłem na życie – mówi Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

3 października telewizyjna Jedynka pokaże pierwszy odcinek „Akademii”. 55 uczestników wybranych w odcinkach castingowych będzie miało szansę szlifować swój talent pod okiem najlepszych choreografów w Polsce. Cały etap zakończy się występem tanecznym uczestników, w którym udział wezmą zaproszeni goście – Cleo, Gromee i Roksana Węgiel. Młodych tancerzy odwiedzą także tancerka Edyta Herbuś i influencerka Adrianna Skon.

TVP przejęła format od TVN

„You Can Dance” to program, w którym poszukiwani są uzdolnieni tanecznie amatorzy. Format jest obecny na polskim rynku od 2007 roku, początkowo na antenie TVN. Do udziału w programie mogły wówczas zgłaszać się osoby, które mają więcej niż 16 lat. Ostatnia edycja „You Can Dance – Po prostu tańcz” była emitowana wiosną 2016 roku. Wygrał ją Stefano Silvino.

Jury "You Can Dance 9"
W jury 9. edycji „You Can Dance – Po prostu tańcz” zasiadali m.in. Ida Nowakowska i Agustin Egurrola – fot. TVN

W czerwcu 2021 roku Telewizja Polska rozpoczęła castingi do nowej edycji show. Tym razem poszukiwane były uzdolnione tanecznie dzieci w wieku 8-13 lat. Występy uczestników oceniają Klaudia Antos, Michał „Misha” Kostrzewski oraz przewodniczący jury Agustin Egurrola. Program prowadzi Ida Nowakowska, a od etapu „Akademia” również Roksana Węgiel.