Karolina Olszewska wygrała show „You Can Dance – Nowa Generacja” w TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Karolina Olszewska wygrała pierwszą edycję show „You Can Dance – Nowa Generacja”. Uczestniczka zyskała tytuł „Najlepszego Tancerza Nowej Generacji” i 100 tysięcy złotych.

Karolina Olszewska jest 12-latką z Dębicy. Jazz, modern dance, contemporary i show dance – w tych stylach tanecznych czuje się najlepiej. Jest wielokrotną solową złotą medalistką Mistrzostw Polski federacji IDO i WADF. Na koncie ma także solowe złote medale na Mistrzostwach Świata federacji WADF, tytuł solowej Mistrzyni Europy (Sankt Petersburg) i wiele innych. Interesuje się japońskim anime, a w wolnych chwilach samodzielnie projektuje i maluje swoje koszulki.

Zwycięzcę pierwszej polskiej edycji tanecznego programu wybrali widzowie biorący udział w głosowaniu SMS, które trwało cały tydzień i zakończyło się podczas niedzielnego odcinka. Karolina Olszewska w finale rywalizowała z Natanem Grzybowskim, Tymkiem Sobczakiem i Mileną Zdzuj.

Finałowa czwórka You Can Dance
fot. TVP

W finałowym odcinku każdy uczestnik dwukrotnie zatańczył w duecie. Natomiast w części emitowanej na żywo pokazano występy solowe finalistów. Ponadto na scenie ponownie wystąpiły wszystkie dzieci, których taneczne popisy można było oglądać w odcinkach studyjnych. Gośćmi specjalnymi finału były wokalistki: Daria i Cleo. Swój utwór wykonała również prowadząca show – Roksana Węgiel.

Pierwsza edycja show w TVP

„You Can Dance – Nowa generacja” to nowość jesiennej ramówki Telewizji Polskiej. W programie poszukiwane były tanecznie uzdolnione osoby w wieku od 8 do 13 lat. Występy uczestników oceniali Klaudia Antos, Michał „Misha” Kostrzewski oraz przewodniczący jury Agustin Egurrola. Show prowadziła Ida Nowakowska, a od etapu „Akademia” również Roksana Węgiel.

Program początkowo był emitowany w piątki o godzinie 20:00 w TVP2. Po kilku odcinkach stacja podjęła decyzję o przesunięciu show na godzinę 20:40. Natomiast od października „You Can Dance – Nowa Generacja” można było oglądać w niedziele o godzinie 17:15 w TVP1. Prezes TVP, Jacek Kurski stwierdził, że zmiana godziny emisji wynikała z „próśb rodzin, dla których dotychczasowa pora uniemożliwiała wspólne oglądanie programu”.

Dziewięć edycji „You Can Dance” w TVN

„You Can Dance” jest formatem, w którym poszukiwani są uzdolnieni tanecznie amatorzy. Jest obecny na polskim rynku od 2007 roku, początkowo na antenie TVN. Do udziału w programie mogły wówczas zgłaszać się osoby, które mają więcej niż 16 lat. Ostatnia edycja „You Can Dance – Po prostu tańcz” była emitowana wiosną 2016 roku, a jej zwycięzcą został Stefano Silvino.