Zmiana anteny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wyjątkowa sytuacja

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Telewizja TVN zmienia antenę emisji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Vikersund. Ma to związek z odwołaniem sobotniej rywalizacji przez zbyt silny wiatr.

Konkurs ograniczony do jednej serii przełożono na niedzielę, na godzinę 11:05. Według informacji portalu Skijumping.pl, walkę o punkty Pucharu Świata i pozycję w turnieju Raw Air będzie można zobaczyć na antenach TVN7 i Eurosportu 1. Oznacza to, że skoki narciarskie po raz pierwszy zostaną wyemitowane w TVN7. Stacja, podobnie jak TVN, jest dostępna za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej i w serwisie Player (po zalogowaniu). Popołudniowy konkurs, który odbędzie się o 15:30, zostanie normalnie nadany w TVN i Eurosporcie 1. Zmiana jest więc jednorazowa. Najpewniej wynika z zaplanowanego programu na żywo, jakim jest „Dzień dobry TVN” oraz premiery „Niezwykłych Stanów Prokopa”.

Antena TVN7 zwykle nie nadaje programów na żywo. Do niedawna jedyną audycją emitowaną w czasie rzeczywistym był program interaktywny z wróżkami „Noc Magii”. Ostatni wyemitowano w nocy z 31.10 na 1.11.2022 roku w TVN i TVN7.

Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN

Telewizja TVN od sezonu 2021/2022 nadaje na żywo wszystkie zagraniczne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Stacja dodatkowo realizuje studia ze skoczni podczas Turnieju Czterech Skoczni i finału Pucharu Świata w Planicy. Konkursy rozgrywane w Polsce są w Telewizji Polskiej. Studio TVN prowadzą Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny, a komentarz realizuje Eurosport – Marek Rudziński i Igor Błachut. Dla Marka Rudzińskiego to ostatni sezon komentarza skoków narciarskich. Dziennikarz po konkursach w Planicy odejdzie na emeryturę.