Znamy nominowanych w 87. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Jak można głosować?

 • Prasa
 • Telewizja
 • Dzienniki
 • Polsat
Autor: rafs

Organizowany od 1926 roku plebiscyt „Przeglądu Sportowego” został zainaugurowany podczas specjalnego programu emitowanego na antenie Polsat Sport oraz na Onet.pl i polsatsport.pl. Zaprezentowano nominowanych, spośród których zostanie wybrany najlepszy sportowiec Polski mijającego roku.

W studiu gościli m.in. medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio: Dawid Tomala – sensacyjny zwycięzca chodu na 50 km, srebrne medalistki z wioślarskiej czwórki podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann oraz brązowy medalista w zapasach Tadeusz Michalik.

W roku jubileuszu 100-lecia „Przeglądu Sportowego” Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski jest w naszej redakcji świętem podwójnym. Rok temu nikt nie wiedział, jak mocne piętno pandemia odciśnie na rywalizacji sportowej. Ale udało się – sport wrócił na swoje tory i ponownie dostarcza emocji i wzruszeń kibicom na całym świecie. Wśród nominowanych znów mamy medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europypowiedział redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Paweł Wołosik.

Laureatów 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy 8 stycznia 2022 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

Mijający rok w świecie sportu był czymś absolutnie wyjątkowym. Rozegrane na przestrzeni zaledwie kilkunastu tygodni piłkarskie EURO, igrzyska olimpijskie i EuroVolley siatkarek oraz siatkarzy to jego najjaśniejsze punkty. Ale nie możemy zapominać o wielu fantastycznych chwilach związanych z siatkarską i piłkarską Champions League, sportami walki, wielkimi turniejami tenisowymi czy łyżwiarstwem. Wiele z tych niezapomnianych momentów mogliśmy relacjonować dla kibiców w Polsacie Sport, a teraz wspólnie z kibicami raz jeszcze wrócimy do nich, by wybrać ten najważniejszy. Osobiście mocno trzymałem kciuki za trzeci z rzędu triumf Bartka Zmarzlika w Speedway Grand Prix. Żałuję też, że w nominowanej dwudziestce, ze względu na ogromną konkurencję, zabrakło miejsca dla przedstawicieli MMA oraz boksupowiedział Paweł Wójcik, zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat.

 

Nominowani w 87. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku (kolejność alfabetyczna)

 1. Maria Andrejczyk(lekkoatletyka)
 2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
 3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
 4. Hubert Hurkacz(tenis)
 5. Sztafeta 4 x 400 m (lekkoatletyka) Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska
 1. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann(wioślarstwo)
 2. Malwina Kopron(lekkoatletyka)
 3. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 4. Tadeusz Michalik (zapasy)
 5. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
 6. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
 7. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
 8. Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
 9. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
 10. Iga Świątek (tenis)
 11. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
 12. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
 13. Sztafeta mieszana 4 x 400 m (lekkoatletyka) Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik
 1. Bartosz Zmarzlik (żużel)
 2. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Jak głosować w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”

Wzorem lat ubiegłych będzie można głosować za pomocą tradycyjnych kuponów, które będą publikowane codziennie w „Przeglądzie Sportowym” oraz w wybranych wydaniach dziennika „Fakt” i Fakt TV, w internecie na stronach organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl), a także poprzez SMS-y.

Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski mijającego roku zostanie ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która będzie transmitowana na antenie Polsatu. Transmisja rozpocznie się w sobotę, 8 stycznia 2022 roku o godzinie 20:00. Przed transmisją i po transmisji gali, Polsat Sport nada studio z miejsca wydarzenia.  Telewizja Polsat będzie prezentować również na swoich antenach sylwetki nominowanych sportowców. Audytorem Plebiscytu jest firma EY Polska.